Skip to content

Çocuklar ve Aileler için İnternet Güvenliği

İnterneti kullanmanın sadece bir hobi ya da eğlence değil, önemli bir yaşam becerisi olduğunun farkındayız. İnternet sınır tanımaz ve bu da, nereden bağlanırlarsa bağlansınlar, çocuklar arasında teknolojinin güvenli ve sorumluluk bilinci içerisinde kullanılmasını anlamaları ve bunu zorunlu tutmalarını önemli hale getirmektedir.

 

Ama güvenliği öğretmek, hikayenin sadece yarısıdır. Çocuklar ve Aileler için İnternet Güvenliği girişiminin asıl amacı, çevrimiçi davranışları, medya okuryazarlığı, emniyet ve güvenlik, etik ve toplum değerlerini yansıtan, sorumluluk bilincine sahip dijital vatandaşlardan oluşan bir nesil yaratmaktır.

 

Bunu üç şekilde yapıyoruz:

 

Eğitim: kişisel ya da çevrimiçi olarak doğrudan savunarak, kaynak materyallerini herkesin kullanımına sunarak, sosyal medyada yer alarak ve farkındalığı artırmak için basın ile birlikte çalışarak.
Kaynak kitaplığımızı ziyaret edin

 

İşbirliği: çevrimiçi güvenlik ve sorumluluk ile ilgili çeşitli konularda bizimle aynı vizyonu paylaşan ve bize önerilerde bulabilecek - ve bizim önerilerde bulunabileceğimiz - uzmanlar ve kurumlarla birlikte çalışarak.

 

Yenilikler: güvenlik konusundaki uzmanlığımızı, sürekli değişen sosyal sorunlar ve ailelerin yaşadıkları kaygılarla bir araya getirerek ve bu bilgi birikimini ürünlerimizi geliştirmek için yorumlayarak.

 

 

Internet safety in action

 

Internet safety night kit

“What's your Story?” video yarışması gençleri nakit para ödülü kazanmak için "İnternette Nasıl Güvende Olunur?" konulu kısa bir video, hikaye, şarkı, şiir ya da resim hazırlamaya davet ederek güvenlik ve sorumluluk bilinci konusunda farkındalığı artırmaktadır. Yarışma okullara ve 13 yaş ve üzerindeki bireylere açıktır. 2011 yılında, 150,000 kereden fazla görüntülenen, 100'den fazla uygun başvuru aldık.
2011 yılının kazananlarını görün

 

Ulusal konuşma bağlantıları arasında California, Texas, Florida ve Washington DC'deki eğitim amaçlı teknoloji konferansları yer almaktadır.


Ailelere, öğretmenlere ve okullara en iyi önerileri ve araçları sağlamak için, dünyanın her yerindeki çevrimiçi güvenlik uzmanları ile işbirliği yapıyoruz.

School Family Media, Inc.

School Family Media Inc

School Family Media, Inc. bir pazarlama ve medya hizmetleri şirketidir. School Family Media, Inc. aileleri ve okulları, çocukların başarılı olmasına yardımcı olma sürecinde desteklemektedir. Bu, ailenin okuldaki sürece uygulamalı ve anlamlı bir şekilde katılması ile sağlanmaktadır.

Temel özellikleri ve programları - PTO Today, SchoolFamily.com, Back2School, School Family Nights ve Parent Education Nights - sayesinde, ailelerin çocuklarının eğitimi ve okul topluluğu ile bağlantı kurmalarına yardımcı olurlar. School Family Media okul PTO'ları ve PTA'larına okullarındaki tüm aileleri okula çekmek ve bu ailelere hizmet etmek için gerekli araçları, kaynakları ve bilgi birikimini sağlamaktadır.

www.schoolfamilymedia.com adresinde School Family Media hakkında daha fazla bilgi edinin.

Childnet International

Childnet International

Childnet International, internet güvenliği ile ilgili sorunlar konusunda farkındalığı artırarak ve yeni koruyucu teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olarak tüm dünyadaki çocukları koruyan, İngiltere merkezli bir yardım kuruluşudur.

Childnet International hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.childnet-int.org adresini ziyaret edin.

ConnectSafely

ConnectSafely

ConnectSafely, aileler, gençler, eğitimciler, destekçiler - sosyal web'in etkisi konusunda faaliyetlerde bulunan ve bu konu ile ilgilenen herkes - için bir forum ve bilgi kaynağıdır. Kullanıcı odaklı, çok platformlu, sabit ve mobil sosyal web, genç insanların yaşamlarının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. ConnectSafely, gençlere ve ailelere gençlerin çevrimiçi güvenliği konusundaki tartışmada seslerini duyurmalarını sağlayacak ve Web 2.0'ın güvenli ve medeni bir şekilde kullanılması ile ilgili bilgi edinebilecekleri merkezi bir alan sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

 www.connectsafely.org adresini ziyaret ederek ConnectSafely hakkında daha fazla bilgi edinin.

Common Sense Media

Common Sense Media

Common Sense Media, çocukların medya ve teknoloji dünyasında büyüyüp gelişmeleri için ihtiyaçları olan güvenilir bilgileri, eğitimi ve bağımsız sesi sağlayarak, kendini çocukların ve ailelerin yaşamlarını iyileştirmeye adamıştır. Common Sense Media çocuk gelişim uzmanları tarafından belirlenen ölçütlere dayalı, medya ve eğlence dünyasına dair tarafsız derecelendirmeleri ve incelemeleri sağlayan, önde gelen kuruluşlardan biridir.

www.commonsensemedia.org adresinde Common Sense Media hakkında daha fazla bilgi edinin.

Identify Theft Resource Center

Identity Theft Resource Center

Identity Theft Resource Center® (ITRC) kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve ABD'deki kimlik bilgileri çalınan kurbanlara destek sağlamak ve halkın kimlik bilgileri hırsızlığı konusundaki eğitimini ve farkındalığını artırmak için kurulmuştur.

ITRC, devlet kurumlarına, yasa koyuculara, emniyet kuvvetlerine ve şirketlere, sürekli değişen ve artan kimlik bilgileri hırsızlığı sorunu hakkında danışmanlık yapmaktadır.

Identity Theft Resource Center hakkında daha fazla bilgi edinmek için, www.idtheftcenter.org adresini ziyaret edin.


Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun