Skip to content

Küresel Vatandaşlık

Trend Micro'nun sosyal anlamda sorumlu bir kurumsal vatandaş olma taahhüdü, şirketimizin kurulduğu 1988 yılından beri iş yapma şeklimize biçim vermektedir.

Trend Micro tüm dünyadaki çalışanlarını, yaşadıkları toplumlar ve diğer toplumlarla ilgilenmeye teşvik etmektedir.


Bu ister Filipinler'de ev inşa etmek, ister Japonya'daki deprem sonrası yardım çalışmalarına (bu çalışmalarda, çalışanların ve şirketin katkıları 1 milyon Amerikan Doları'na ulaşmıştır) katılmak, ister Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yerel aile-öğretmen organizasyonları ile birlikte çalışmak, ister Belçika'daki 100 okula Safe Surfing e-posterleri temin etmek olsun, Trend Micro çalışanlarını zamanlarını, uzmanlıklarını ve iyi niyetlerini paylaşmaları için teşvik etmektedir.


Çalışanlarımızın yolun her aşamasında çabalarını destekleyeceğimizi bilmelerini sağlayarak toplumlarına karşı, olabildiğince cömert olmaya da teşvik ediyoruz.


2008 yılında, şirket bir önceki yılın GKGMS sonrası karının %1'ini Küresel Vatandaşlık programlarını finanse etmek için ayırmaya başlamıştır ve bugün tüm Trend Micro çalışanlarının dörtte biri, Texas'tan Ottawa'ya ve Kamboçya'ya kadar, topluma yönelik çabaları destekleyen Bağış programlarına katılmaktadır.

 

Çocuklar ve Aileler için İnternet Güvenliği sosyal taahhüt programlarının amiral gemisidir. Bu program, gönüllülüğü, fonları ve çevrimiçi uygulamalarını koruma altına almak için tüm dünyadaki okullar ve ailelerle paylaştığımız uzmanlığımızı bir araya getirmektedir.


Trend Micro'nun tüm dünyada geçerli olan taahhütleri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Eva Chen, CEO, fotoğraf

“Şirketimizin ve hatta tüm şirketlerin, faaliyet gösterdikleri çevrenin canlı, sağlıklı ve sürdürülebilir olduğundan emin olma sorumluluğu vardır.”

CEO'muz tarafından yazılan mektubu okuyun (PDF/İng.)

 


Tümünü aç

Yoksul Ailelere Destek

Küresel vatandaşlık ev inşa etme

Ev İnşa Etme programı Filipinler'deki imkanları kısıtlı ailelere evler inşa etmek için, dünyanın farklı yerlerinden gelen çalışanları bir araya getiriyor. Trend Micro, 2008 yılından beri, Kuzey Amerika, Avrupa, Japonya ve Asya içerisindeki diğer ülkelerden gelen 250'den fazla çalışan, 100'den fazla evin inşa edilmesine yardımcı olarak, bu projede yer almıştır. Trend Micro, çalışanların Filipinler'e seyahat giderlerini ödemekte ve tüm yaşam ve inşaat giderlerini karşılamaktadır.

Taipei'deki Sosyal Yardım Bakanlığı aracılığıyla, son beş yıldır düşük gelirli aileler için ürün bağışında bulunuyoruz. Ve ürünlerimizin yeterli olmadığı Ay Festivali gibi özel durumlarda, yerli Tayvanlı kabilelere kutularca ayçöreği bağışlıyoruz.

İnternette Güvenli ve Sorumluluk Bilinci İçerisinde Hareket Etmek için Araçlar

Küresel vatandaşlık iskf

2008 yılında hayata geçirilen Çocuklar ve Aileler için İnternet Güvenliği girişimimiz artık tüm bölgelerde uygulanmaktadır. Bu program çocuklara, ailelere, öğretmenlere ve okul yöneticilerine internette güvenli ve sorumluluk bilincine sahip kararlar verebilmeleri için gerekli araçları ve bilgi birikimini kazandıracak ve gençlerimize iyi dijital vatandaşlık için örnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunu dünya genelindeki çalışanların gönüllü olarak çalıştığı bir program, uygun kuruluşlara yapılan hibeler ve bağışlar, gençleri korumak için çalışan kuruluşlarla kurulan stratejik ortaklıklar ve bir dizi sağlam çevrimiçi kaynak aracılığıyla başarıyoruz.

Nisan 2009 tarihinde, Trend Micro İnternette çocuk pornosunun yayılmasını önlemek için tasarlanan National Center for Missing & Exploited Children (NCMEC) URL projesine ilk katılan İnternet güvenliği şirketiydi.

2010 yılında şirket, güçlerini özellikle dünyanın herhangi bir yerinde barındırılan, çocukların suistimal edildiği cinsel içerikli resimler olmak üzere, suç niteliğindeki çevrimiçi içerikle savaşmaya yönelik, öz düzenleyici bir kuruluş olan Internet Watch Foundation (IWF)ile birleştirmiştir. Internet Watch Foundation ile birlikte çalışarak Trend Micro, çocukların suistimal edildiği çevrimiçi cinsel içerikli resimlerin ve reklamların bulunduğu URL'lere erişimi engelleme becerisini arttırmıştır.

Öğrenciler ve Öğretmenler için Kaynaklar

Küresel vatandaşlık okulu

2010-2011 eğitim ve öğretim yılından itibaren başlayarak Trend Micro'nun Çocuklar ve Aileler için İnternet Güvenliği programı, ailelerin İnternet güvenliği konusunda eğitilmelerine yardımcı olmak için, Amerika Birleşik Devletleri'ndaki PTO/PTA'lara ücretsiz araçlar vermektedir. PTO Today ile kurduğumuz ortaklık sayesinde, hayata geçirildiğinden beri 5,000 okulun katıldığı Internet Safety Night kampanyasının sponsoruyuz. Gönüllü Trend Micro çalışanlarına, ABD'deki bu okul topluluklarına bu programı tanıtma şansı verilmektedir.

“What's Your Story?” gençleri İnternet eğitimine öncülük etmeleri için teşvik eden, uluslararası bir video yarışmasıdır. 13 yaş ve üzeri herkese (kişiler ve okullar da dahil) açık olan bu yarışma ailelerin, öğretmenlerin ve gençlerin İnternet güvenliği konusunda daha bilinçli olmalarını hedeflemekte ve İnternette güvenli ve sorumluluk bilinci içerisinde hareket etmelerini teşvik etmekte ve sağlamaktadır.

Trend Micro öğrencilerin becerilerini geliştirmek için, Tayvan'daki yerel üniversitelerle birlikte çalışmaktadır. 2011 yılında, Trend Micro, ekipmanlar ve sunucular da dahil olmak üzere, Taiwan National Üniversitesi'ne 18,000,000 Yeni Tayvan Doları ve Fu Jen Catholic Üniversitesi'ne de 440,000 Yeni Tayvan Doları bağışta bulunmuştur.

Japonya'da, Trend Micro 2004 yılından beri, ilkokul çocuklarına çevrimiçi güvenliğin öneminin öğretildiği “Summer Seminar” etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. 2011 yılında, yaklaşık 70 Trend Micro çalışanı, gönüllü olarak adlarını yazdırmıştır. Aralarında Filipinler, İtalya, Fransa, Almanya ve Arjantin'in de bulunduğu birçok ülkede etkin bir şekilde faaliyet gösteren çok sayıda gönüllü Trend Micro çalışanı vardır.

“Art against Cybercrime” Almanya'da öğrencileri, siber suçla ilgili yorumlarını, sanatsal çalışmalarla paylaşmaya teşvik eden, bir okul projesidir.

Bağış

Dünyanın her yerindeki meslektaşları ile işbirliği yapmalarını sağlayan Bağış programı Trend Micro çalışanlarına daha fazla cömert olma ve yardımsever katkılarla daha fazla etki yaratma fırsatı sağlamaktadır.

Çalışanlar her yıl bağışlanan şeyleri ihtiyacı olanlara ulaştıran, kar amacı gütmeyen bir hayırsever kuruluşu aday gösterebilirler. Bu gibi fonları almaya hak kazanan kuruluşlar, genellikle dijital uçurum, eğitim, çevre ve sosyal haklardan yoksunlar (sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere) üzerine odaklanarak genellikle yetersiz hizmet alan toplumları desteklemektedir.

Trend Micro çalışanları büyük can kaybı yaşanan doğal felaketler ya da krizler (deprem, tayfun/kasırga, yangın, vb.) olması halinde, geçici Bağış projeleri de başlatabilirler. Son dönemdeki projeler arasında Tayland'daki sel, Doğu Afrika'daki kıtlık ve Japonya'daki deprem ve tsunami kurbanlarına yardım etmeye yönelik başvurular yer almaktadır.

Yerel topluluklar üzerindeki etkimiz çok büyük olsa da, söz konusu olan çalışma alışkanlıkları olduğunda, çevre üzerindeki etkimizi azaltmak için elimizden geleni yaparız.

Sekiz yıldan beri, Trend Micro Japonya, Dow Jones Sustainability World Index'e girmektedir ve bu da, şirketin çevreye ve çalışan uygulamalarına yönelik taahhüdünün net bir göstergesidir. Fortune Magazine tarafından yayınlanan ve sosyal anlamda sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden yatırımcılar tarafından kullanılan bu listede, sadece 342 şirket yer almaktadır. Taahhütlerimizin sağladığı faydaları doğrulayan Nikkei Business dergisi, Japonya'daki "En İyi İşyerleri" listesinin 9. sırasına Trend Micro'yu yerleştirmiştir. (1 Mart 2010)

Her zaman tüm dünyada faaliyet gösteren bir şirket olması nedeniyle, Trend Micro çalışanlarına diğer şirketlerden çok önce, esnek çalışma saatleri ve uzak yerlerden çalışma fırsatı sunmaya başlamıştır. Çalışan verimliliğini ve memnuniyetini artırmanın ötesinde, bu esneklik çalışanların işe gelip gitmelerinin çevre üzerindeki etkisini en aza indirgemelerini sağlamaktadır.

Avrupa'da çalışanların %50'si alternatif ulaşım araçlarından faydalanmaktadır. Tayvan'da çok sayıda bisiklet park alanı ve çalışan duşları inşa edilmekte ve çalışanlar işe bisikletle gidip gelmeye teşvik edilmektedir. Japonya'daki "Cool Biz" kampanyası, deprem sonrası dönemde, enerji ihtiyacını önemli ölçüde azaltmıştır.

Çevre dikkate alınarak yapılan diğer çalışmalar arasında atıkları azaltmayı ve enerji tüketimini en aza indirgemeyi amaçlayan HVAC gelişmeleri yer almaktadır. Ofisler harekete duyarlı lambalarla donatılmakta, tüm tesislerimizde geri dönüşüm programları kullanılmakta ve bina bakım uygulamaları arasında uçucu organik bileşen oranı düşük boyalar ve yapıştırıcılar kullanılması yer almaktadır.


Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun