Skip to content

KCG - BT'nin Mobil Cihaz Entegrasyonu

KCG programı ve verilerinize dair şeffaflık elde edin ve tüm bunların kontrolünü elinizde tutun

Gartner önümüzdeki on yılda BT'yi en çok etkileyen eğilimin, mobil cihaz entegrasyonu olacağını söylemektedir.

Çalışanlar kendi cihazlarını iş yerine getirip (KCG) ofis içinde ya da dışında dosyaları ve verileri paylaşmak için bu cihazları kullandığında, BT departmanı açısından görülebilirliği ve kontrolü sürdürmek zorlaşır. Bu, BT'de mobil cihaz entegrasyonu adı verilen yeni bir eğilimin ortaya çıkmasına yol açmıştır ve buna KCG ve bulut depolama ve sosyal medya gibi üçüncü şahıslara ait bulut hizmetlerinin ve uygulamalarının kullanılması da dahildir.

Bu eğilimi insanların her zaman ve her yerde çalışmalarını sağlayan basit, erişilebilir ve hızla yayılan bir teknoloji tetiklemektedir. Gartner'a göre, önümüzdeki on yılda BT'yi en çok etkileyen eğilim, "BT'nin mobil cihaz entegrasyonu“ olacaktır. Ve bu mobil cihaz yönetimi, uygulama yönetimi, veri koruması, BT güvenliği ve çok daha fazlasını kapsamaktadır.

Şirketler güvenlik risklerini, finansal riskleri ve yönetim karmaşasını azaltacak bir strateji ile, KCG ve mobil cihaz entegrasyonunun avantajlarından yararlanabilir. Bu strateji BT'ye yardımcı olacak bir çözümler altyapısı ve KCG programı sayesinde, BT'nin riskleri ve mobil cihaz entegrasyonunun avantajlarını dengelemesine yardımcı olur:

  • Şirket verilerini yöneterek ve kişisel cihazlardaki sorumlulukları sınırlandırarak şeffaflığı ve kontrolü geri kazanın
  • Güvenli erişim, yedekleme ve dosya paylaşımı özellikleri sayesinde, kurumsal verileri güven içinde paylaşın
  • Bağlam bilincine sahip güvenlik sayesinde, nerede olursa olsun verileri koruyun

 

Mobil Tehditler İş Başında

Bir siber suçlu olan Stan'in, endüstriyel casusluk amacıyla, bir yöneticinin akıllı telefonunun kontrolünü nasıl ele geçirdiğini görün. Kurban olmayın.

Videoyu izleyin (04:42)

Akıllı telefonların risklerle karşı karşıya olduğu bir gerçektir. Trend Micro 2012 yılının sonuna kadar, sadece Android cihazlar için neredeyse 130.000 kötü amaçlı uygulama ile karşılaşacağımızı tahmin etmektedir.

Mobil tehdit iş başında

Bilgi grafiğini görüntüleyin (İng.)


Veriler ve Mobilite: Riskleri bilin

KCG, mobil uygulamalar, dosya paylaşımı ve sosyal ağlar verilerin ve kötü amaçlı yazılımların ağınıza girmesine ve ağınızdan çıkmasına olanak sağlar.

En önemli varlık verileri

Bu bilgi grafiğinde, risk altında olduğunuz noktalar görülmektedir (İng.)

KCG ile ilgili Forrester Anketi

Ankete katılan şirketlerin %40'ı KCG programının giderleri düşürdüğünü söylemektedir.
Tasarruflarını nasıl hesapladıklarını görün (PDF/İng.)

 

 

Teknik Rapor

Kurumsal Mobilitede Mobil Cihaz Entegrasyonu (PDF)

 

KCG Mobil Cihaz Yönetimi

Mobil cihazlar ve hareket halindeki verilere dair şeffaflık elde edin ve tüm bunların kontrolünü elinizde tutun

Popüler ve yeni tüketici teknolojisi şirketlerde yayıldığı için, BT'nin mobil cihaz entegrasyonu çalışan verimliliğini artırma ve genel BT giderlerini düşürme potansiyeli sunar. Ancak bu, BT açısından yeni güvenlik risklerine, finansal risklere ve operasyonel karışıklıklara da yol açmaktadır. BT sürekli KCG platformunda yayılan ve sürekli değişen mobil cihazlar ve tüketici uygulamalara dair şeffaflık elde etmeyi ve tüm bunların kontrolünü elinde tutmayı nasıl sürdürecek?

KCG programının işletim giderlerini en aza indirgemek için, şirketlerin yönetimi birleştiren ve mevcut uç nokta güvenlik altyapısı içinde bütünleştiren, geniş platform desteğine sahip çözümlere ihtiyacı vardır. Mobil cihaz yönetimi, mobil uygulama yönetimi, mobil güvenlik ve veri güvenliği KCG programı ve BT bağlantılarına dair şeffaflık elde edildiğinden ve tüm bunların kontrol altında tutulduğundan emin olunmasına yardımcı olur.

Birçok kötü amaçlı mobil uygulama harekete geçme konusunda büyük ölçüde kullanıcı etkileşimine güvenir ve bu da, kötü amaçlı bir uygulamanın, sosyal ağ sitelerinde paylaşıldığında bir anda milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına yayılabileceği anlamına gelir. "Mobil cihazlar ister Google Android, ister Apple iOS, ister Microsoft Windows Phone, ister başka bir işletim sistemini kullanıyor olsunlar, kurumsal mobilitede mobil cihaz entegrasyonuna yönelik ilk adım, mobil cihaz kullanıcılarını tüm bunları önleme konusunda eğitmektir. Aşağıdaki video, bilgi grafikleri ve kitapçıklar yardımcı olabilir.

Cihazların Ötesindeki Riskler

Bu teknik raporda (PDF/İng.), IDC Analisti Stacy Cook şöyle diyor:

“Mobil cihaz entegrasyonunu sadece cihaz açısından bakarak değerlendirmek, organizasyonları bu modelin teşkil ettiği diğer tüm olası güvenlik risklerine karşı olması gerektiği gibi hazırlamaz.”

KCG ve Mobil Veriler - TrendLabs tarafından hazırlanan Kitapçık

Önemli verileri riske mi atıyorsunuz? Ne tür mobil verilerin kaybolabileceğini ve verileri nasıl koruyabileceğinizi öğrenin (PDF/İng.)


Android Tehditlerinin Sayısı Artıyor

Küçük yeşil robotu hedef alan kötü amaçlı yazılım sayısındaki artışı görmek ve Android tehditleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için “Android Tehditlerinin Görünümü” adlı bilgi grafiğini açın.

En Çok Suistimal Edilen Android İzinleri

Bu e-kitapta (PDF). Android uygulamaları ihtiyaçları olandan fazlasını istediklerinde neler olduğunu göreceksiniz.

BT bağlantılarını ve KCG Programını Kontrol Edin

Şirketlerin, BT departmanına mobil cihazlar ve uygulamalar konusunda görülebilirlik ve kontrol kazandıran birleştirilmiş bir güvenlik yönetimi çözümüne ihtiyaçları vardır. Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında şirketin ve çalışanların sorumlu olduğu cihazları koruyarak mobil cihaz entegrasyonunun avantajlarından yararlanabilirler.

Buna ek olarak, şirketler KCG yaklaşımını kullanmanın ve desteklemenin neden olduğu işletim giderlerini düşürmenin yollarını aramaktadır. Bu, kullanıcının sorumlu olduğu cihazları korumanın yanı sıra, hangi cihazların kurumsal ağlara erişebileceğini de kontrol eden mobil güvenlik gerektirir.

BT organizasyonları şirket ve kişisel verilerin, uygulamaların ve erişimin korunmasına yardımcı olacak, çalışanların sahip olduğu cihazların yetkilendirilmesi ve yetki iptali için mobil cihaz yönetimi ilkeleri geliştirmektedir. Buna ek olarak, çalışanlar mobil cihazlarını kaybettiklerinde verileri korumak için uzaktan kilitleme ve silme olanağı olarak, parola uygulaması ve şifreleme teknolojisini kullanmak bir zorunluluk haline gelmiştir.

BT bağlantılarını korumak için, Trend Micro Smart Protection Network™ tehditleri uç noktalarınıza ve mobil cihazlarına ulaşmadan önce durduran, bir bulut-istemci güvenliği altyapısı sağlamaktadır. Kullanıcıların içinde kötü amaçlı yazılım barındıran web sitelerine yönlendiren bağlantıları tıklamalarını ya da kötü amaçlı uygulamaları yüklemelerini ya da olta atma amaçlı e-postalardaki bağlantıları açmalarını önlemek için küresel tehdit istihbaratını ilişkilendirir.

KCG Planlarını Uygulamaya Koyma - TrendLabs tarafından hazırlanan Kitapçık

Çalışanların sorumlu olduğu cihazlardan kaynaklanan riskler, BT'nin ne kadar hazır olduğunu sorguluyor. Bir KCG planı olmadan, kötü amaçlı yazılımları davet ediyor olabilirsiniz.

TrendLabs Bulut Güvenliği Kitapçığını (PDF/İng.) okuyun.

Hızı ve verimliliği artırın

Şirketlerin, BT departmanına mobil cihazlar ve uygulamalar konusunda görülebilirlik ve kontrol kazandıran ve organizasyonların mobil cihaz entegrasyonunun avantajlarından yararlanmasını sağlayan, birleştirilmiş bir güvenlik yönetimi çözümüne ihtiyaçları vardır. Veri koruma çözümleri arasında KCG'den uç nokta ve buluta kadar, nerede olurlarsa olsunlar, özel verilerinizin ve fikri mülkiyet haklarınızın güvende kalmalarını kolaylaştıran, çeşitli şifreleme, cihaz kontrolü ve veri kaybını önleme özellikleri yer almaktadır.

Örneğin, dosyalar kullanıcılar ve cihazları arasında güvenli bir şekilde paylaşılabildiğinde, çalışanların her zaman ve her yerde çalışmalarını sağlayarak BT verimliliği artırabilir. Mobil cihaz ve uygulama yönetimi sayesinde, BT mevcut uygulamaları tabletler, akıllı telefonlar ve diğer KCG platformları tarafından erişilebilir bir hale getirebilir. BT, çalışanlar verilere farklı platformlardan eriştikçe ve verileri farklı platformlar arasında paylaştıkça, veri kaybı riskini en aza indirgeyebilir. Sanal ve bulut ortamları için kullanımı kolay veri şifreleme özelliği, bulut içinde ve dışında hareket ederken, kurumsal verilerinizi korur.

Sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar, sunucular ve uygulamalar için optimize edilen aracısız güvenlik ve IPS sayesinde, performans, verimlilik ve güvenlik geliştirilmiştir. Ve aracı tabanlı sanal masaüstü altyapıları için optimize edilen az yer kaplayan ve performans üzerinde az etki yaratan istemcilerle benzer avantajlar elde edilebilmektedir.

Güvenlik ve VM Yoğunluğunu En Üst Düzeye Çıkarın

VDI'nın avantajlarından yararlanabilecek bir konumda mısınız?
Öğrenmek için bu Indusface karşılaştırmalı raporunu (PDF/İng.) okuyun.

VDI Yatırımınızdan Daha Hızlı Getiri Elde Edin

Meslektaşlarınızın gerçek hayatta elde ettikleri VDI sonuçlarını görün ve ESG analistleri ile Trend Micro uzmanlarından yatırım getirisi önerileri alın.
Videoyu izleyin (İng.) (06:12)


Kullanılan ve hareket halindeki verileri koruyun

Mobil cihazların özel bulutlardan, sosyal ağlardan ya da diğer bulut hizmetleri ve uygulamalarından verilere erişmesini sağlayan bulut teknolojisi, mobil cihaz entegrasyonunun ardındaki itici kuvvetlerden biridir. Mobil cihaz yönetimi (MCY), bulut tabanlı güvenlik, cihaz bulma hizmetleri, kayıp ya da çalıntı cihazlar için uzaktan silme ve çok daha fazlası - tüm bunlar bir KCG planının parçası olmalıdır. Organizasyonunuzun gereksinimlerine göre uyarlanmış KCG programı sayesinde, BT çalışan verimliliğini artırmak, iyi çalışanları şirkete çekmek ve elde tutmak ve kurumsal hız elde etmek için, mobil cihaz entegrasyonundan güven içinde faydalanabilir.

Bağlam bilincine sahip güvenlik fiziksel, sanal ve bulut ortamlarındaki verileri koruyabilir. Mobil veriler şifrelenerek ve ağ, sunucular ve istemcilerdeki verilere olduğu kadar, çıkarılabilir depolama alanlarındaki verilere kimlerin erişebildiği ve bu verileri kimlerin paylaşıldığı kontrol edilerek korunabilir. Uç nokta, mesajlaşma ağ geçidi ve bulut genelinde entegre veri kaybını önleme (DLP) özelliği sayesinde, BT KCG verimliliği elde edebilir ve heterojen platformlardaki verileri koruma maliyetini düşürebilir. Yukarıda bahsedilen özellikler sayesinde, veri gizliliği ve uyum konusunda da daha iyi hizmet verilir.

En iyi DLP

“Trend Micro en iyi değeri ve en geniş özellik yelpazesini sunuyor”

— Info Tech Research Group

Raporunu (PDF/İng.) edinin

Veri İlkelerini Ağ Genelinde Yönetin

Entegre DLP'yi kullanmanın ne kadar hızlı ve kolay olduğunu, üç kısa video ilegörün:

 Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun