Basın Bültenleri

22 Şubat’ta Türkiye’de de satışa sunulan PlayStation® Vita kullanıcıları, uygunsuz içerik ve çevrimiçi tehditlere karşı anlık, bulut tabanlı ve gerçek zamanlı korumayı güvenlik lideri Trend Micro’dan alacak.

22 Şubat’ta Türkiye’de de satışa sunulan PlayStation® Vita kullanıcıları, uygunsuz içerik ve çevrimiçi tehditlere karşı anlık, bulut tabanlı ve gerçek zamanlı korumayı güvenlik lideri Trend Micro’dan alacak.

Tags: Playstation çocuk güvenliği #Sony

Bulut güvenliğinde dünya lideri Trend Micro, yaptığı açıklama ile Sony ile iş ortaklığını genişlettiğini duyurdu. Dünyanın ilk 3G bağlantılı, çocuklara eğitim hizmetleri sunan taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita için “Trend Micro Kids Safety” ve “Trend Micro Web Security” ürünleri piyasaya sürüldü.

Bu iki hizmet de Trend Micro’nun URL filtrelemesi ve web itibar teknolojilerini kullanıyor. URL filtrelemesiyle uygunsuz web sitelerine erişim tamamen önlenirken, web itibarı ile PlayStation Vita kullanıcılarının istemeden zararlı yazılım bulunan, kullanıcıların kişisel ya da banka hesap bilgilerini çalmak isteyen web sitelerine girmesinin önüne geçiliyor. Web itibar teknolojisi, beş milyardan fazla URL, e-posta ve dosyayı denetleyen bulut tabanlı güvenlik çözümü Trend Micro Smart Protection Network altyapısının başlıca bileşenlerinden birini oluşturuyor. Smart Protection Network ile PlayStation Vita kullanıcıları, zararlı web siteleri ve internetteki tehditlere karşı anlık, gerçek zamanlı koruma sağlıyor.

Her iki hizmet de Japonya, Tayvan ve Hong Kong’da piyasaya sürülen PS Vita’larda kullanılabiliyor. 22 Şubat’ta Türkiye’nin de içinde bulunduğu EMEA, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya’daki ülkelerde piyasaya sürülecek olan PS Vita’larda da Trend Micro hizmetleri kullanılabilecek.

Kasım 2007’den bu yana PlayStation®3 oyun konsolunda Trend Micro ürünleri “Trend Micro Kids Safety” ve “Trend Micro Web Security” kullanılabiliyor. Nisan 2009’dan bu yana da PlayStation®Portable’larda yer almaya başlayan Trend Micro, şimdi de en yeni taşınabilir oyun konsolu PS Vita’nın kullanıcılarını koruyacak.

“PlayStation” ve“PS Vita” Sony Computer Entertainment şirketinin ticari markalarıdır.
 

Trend Micro Hakkında

Güvenlik yazılımı ve çözümlerinin global lideri Trend Micro, dijital bilgilerin alınıp verilmesinde daha güvenli bir dünya yaratmak için çabalamaktadır. Çalışanları son 25 yıldır yeni teknolojilerin potansiyelini ve bilgi paylaşmanın yeni yollarını denetim altına almakla uğraştıklarından, kişisel, aile, iş ve devlet bilgilerinin korunmasına odaklanmıştır.

Günümüz kuruluşlarında, rekabet avantajını oluşturan ve çalışma mükemmelliğini güçlendiren bilgiler en stratejik varlığa dönüşmüştür. Mobil, sosyal ve bulut teknolojilerinin patlamasıyla bu bilgilerin korunması her zamankinden daha zorlayıcıdır. Kuruluşlara akıllı bir koruma stratejisi gerekmektedir.
Trend Micro, dağıtılması ve yönetilmesi kolay olan yenilikçi güvenlik çözümleriyle bilgilerin akıllıca korunmasını sağlar ve gelişen ekosisteme uyar. Trend Micro çözümleri, mobil cihazların, uç noktaların, ağ geçitlerinin, sunucuların ve bulutun katmanlı içerik güvenliğini sağlar. Gelişmiş hedefe yönelik saldırıların tehdit ettiği kuruluşlar, bu çözümleri kullanarak son kullanıcılarını, gelişen veri merkezi ve bulut kaynaklarını ve bilgilerini koruyabilirler.

Çözümlerin tümü, bulut tabanlı global tehdit istihbaratı Trend Micro™ Smart Protection Network™ tarafından güçlendirilir ve dünyanın her yerinden 1200 tehdit uzmanı tarafından desteklenir.

Trend Micro Incorporated ile ürünler ve hizmetlerle ilgili ek bilgileri, www.trendmicro.com.tr adresinden edinebilirsiniz. Ya da bizi @TrendMicroTR adresinde Twitter'daki haberlerimizden takip edebilirsiniz.