Skip to content

İşbirliği Ortakları

En büyük BT sorunlarınızı çözmek için birlikte öğrenme

Trend Micro, mimarinize uyan, dağıtım sürecini basitleştiren, verimliliği artıran, giderleri düşüren ve güvenliği optimize eden kapsamlı kurumsal çözümler geliştirmek için, Stratejik İşbirliği Ortakları ile yakın bir çalışma yürütmektedir.

Amazon Web Services Uygulamaları İçin Bulut Güvenliği

Trend Micro sızıntılara karşı kalitesi kanıtlanmış algılama ve koruma özellikleri sunar, örnek başına akış incelemesi sayesinde AWS dağıtımlarınızdaki açık kalmış zayıflıkları korur ve şüpheli ve kötü amaçlı etkinliklerin algılanmasını ve engellenmesini sağlar.

 • EC2 üzerinde çalışan uygulamaları ve verileri yüksek verimlilik ve etkinlikle koruyabilmesi için tasarlandı
 • FIPS 140-2 ve EAL 4+ genel kriteri de dahil olmak üzere en üst düzey devlet standartlarına uygun olarak oluşturuldu
 • AWS CloudFormation, RightScale, Chef ve Puppet gibi bulut yönetimi araçlarıyla sorunsuz bir şekilde entegrasyon sağlayarak güvenlik yönetimini otomatikleştirir
 • Güvenlik görevlerini otomatikleştirerek ve denetimleri desteklemek için gerekli hazırlık süresini ve çabaları azaltarak güvenlik yönetimi maliyetini düşürür

 

Trend Micro'nun bulut güvenliği çözümleri, hassas iş yüklerinin AWS üzerine kurulmasının önündeki engel olan güvenliği aradan çıkararak bulut benimseme sürecini hızlandırır. Yazılım Hizmeti veya şirket içi uygulaması olarak sunulan bu çözümler, kurumsal veri merkezlerindeki fiziksel ve sanal sunucuların korunmasında da kullanılabilir, melez AWS kurulumlarına geçiş yaparken merkezi olarak yönetilen bir aktarım planlaması yapılabilmesi sağlanır. Trend Micro'nun AWS kullanıcılarına sunduğu öncü güvenlik, gizlilik ve uyumluluk desteğiyle yönetim basitleştirilir ve bulut yatırımlarının getirisi en üst düzeye çıkarılır.
 


Bütünlük izleme

Trend Micro, dosyalarda ve hizmetlerde yapılan yetkisiz ve kötü amaçlı değişiklikleri algılayan ve kayıt altına alan bütünlük izleme işlevine sahiptir. Dosyaların, hizmetlerin, bağlantı noktalarının ve kayıt anahtarlarının gerçek zamanlı ve istek üzerine izlenmesine olanak tanıyarak organizasyonlar dosya bütünlük izleme konusunda PCI gereksinimlerini karşılayabilir ve bu gereksinimlerin ötesine geçebilir.

 

Sunucu güçlendirme ve sanal yamalar

Trend Micro sızıntılara karşı kalitesi kanıtlanmış algılama ve koruma özellikleri sunar, örnek başına akış incelemesi sayesinde AWS dağıtımlarınızdaki açık kalmış zayıflıkları korur ve şüpheli ve kötü amaçlı etkinliklerin algılanmasını ve engellenmesini sağlar.

 

Bütünlük izleme

Trend Micro, dosyalarda ve hizmetlerde yapılan yetkisiz ve kötü amaçlı değişiklikleri algılayan ve kayıt altına alan bütünlük izleme işlevine sahiptir. Dosyaların, hizmetlerin, bağlantı noktalarının ve kayıt anahtarlarının gerçek zamanlı ve istek üzerine izlenmesine olanak tanıyarak organizasyonlar dosya bütünlük izleme konusunda PCI gereksinimlerini karşılayabilir ve bu gereksinimlerin ötesine geçebilir.

 

AWS'de veri şifreleme

Trend Micro, verilerinizin gizliliğini sağlayan ve düzenleme uyumu gereksinimleri konusunda yardımcı olan gelişmiş şifre yönetim ilkeleriyle tam disk şifrelemesi sunar ve önemli verilere sadece yetkili personel ve hizmetlerin erişebileceğinden emin olunmasını sağlar. AWS'den bağımsız şifreleme, veri yok etme ve elden çıkarma gereksinimleri konusunda da yardımcı olabilir.


Trend Micro Deep Security çözümü Cisco UCS™ platformu için onaylanmıştır

Çok uzun bir süredir teknoloji ortakları olan Cisco ve Trend Micro, güvenlik yazılımı ve istihbaratını, sunucular ve ağ altyapısında entegre etme vizyonunu paylaşmaktadır.

Cisco UCS™, fiziksel, sanallaştırılmış ve bulut bilgi işlem ortamlarında kurumsal sınıf uygulama ve hizmet dağıtımı süreçlerini basitleştirmek ve hızlandırmak için akıllı ve programlanabilir bir altyapı sağlayan, endüstrinin ilk birleştirilmiş veri merkezi platformudur.

Trend Micro Deep Security, sanal makine performansını açığa çıkaran ve Cisco UCS™ bulut ve veri merkezi çözümleri ile birlikte dağıtıldığında, tüm kurumsal ve bulut uygulamalarının güvende ve uyumlu olmasını sağlayan, endüstrinin ilk aracısız güvenlik platformudur. Buluta uzanan yolculuğunuzu güvenle hızlandırmak ve herhangi bir şeyden ödün vermeden çok yönlülük sunmak için artık Cisco UCS ve Deep Security'yi birleştirebilirsiniz.

Trend Micro'nun Cisco Developer Network'e katılması ve Deep Security çözümünün Cisco Developer Network Marketplace'te yer alması Cisco UCS™ kanala hazır çözümlerinin kapsamını, Cisco UCS™ platformuyla çalıştığı doğrulanan endüstri lideri, etkili güvenlik çözümleri de dahil olacak şekilde artırır.

 

Trend Micro Deep Security çözümünün Cisco UCS ortamlarındaki avantajları

Bu ortak çözüm sanallaştırılmış veri merkezleri ve masaüstü bilgisayarlara en son tehditlere karşı tam koruma sağlar ve aşağıdaki avantajları sunar:

 • Daha yüksek yoğunluk – güvenlik taramalarının yükünü VM'lerden alarak her bir ana makinedeki tek bir güvenlik sanal uygulamasına aktararak
 • Optimize edilmiş kaynaklar – birden fazla güvenlik aracısının neden olduğu güvenlik fırtınalarını ve kaynak kullanım çakışmasını gidererek
 • Basitleştirilmiş yönetim – aracıları ve her bir aracıyı yapılandırma ve güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırarak
 • Daha güçlü güvenlik – yeni VM'ler için anında devreye giren koruma ve özel güvenlik uygulaması tarafından koordine edilen kurcalamaya karşı dayanıklı güvenlik.

Trend Micro, Citrix çözümlerine önemli güvenlik özellikleri sağlar

Trend Micro ve Citrix'in ürün entegrasyonu ve Citrix ürünleri desteği de dahil olmak üzere, uzun bir teknoloji ortaklığı geçmişi vardır. Bu işbirliği Citrix'in insanları her yerde çalışmaları ve işbirliği yapmaları ve en yeni cihazlardaki uygulamalara ve verilere, ofiste olduğu gibi kolayca erişmeleri için destekleme misyonunu yerine getirmesine yardımcı olur.

Tümünü aç

Masaüstü sanallaştırma güvenliği

Hem sanal masaüstü bilgisayarlarda kapsamlı korumaya sahip olun, hem de performansı ve entegrasyon hızlarını koruyun. Trend Micro aralarında aşağıdakilerin de yer aldığı çok sayıda sanal masaüstü senaryosu için güvenliği en üst düzeye çıkarır:

 • VMware ESX Sunucusunda çalışan Citrix XenDesktop: Trend Micro Deep Security, hem gerçek aracısız güvenlik hem de optimize edilmiş aracı tabanlı güvenlik sağlar (kötü amaçlı yazılımdan koruma, izinsiz giriş önleme, web uygulaması koruması, güvenlik duvarı ve çok daha fazlası) ve bu şekilde, güvenlik aracısının sanal masaüstü bilgisayarlarının ve ana makinenin performansı üzerinde neredeyse hiç etki yaratmayacağından emin olur. Deep Security veri sayfasını (PDF/İng.) okuyun
 • Citrix XenServer üzerinde çalışan Citrix XenDesktop ya da Microsoft VM: Trend Micro OfficeScan uç nokta güvenlik çözümü, fiziksel ve sanal uç nokta dağıtımları için optimize edilmiş az yer kaplayan ve performans üzerinde az etki yaratan bir istemcide en son tehditlere karşı gerçek zamanlı, sanallaştırma bilincine sahip koruma sağlar. OfficeScan veri sayfasını (PDF) okuyun

Bu esnek VDI güvenlik seçenekleri, hem korumayı hem de şirketinizin özel VDI yatırımının getirisini en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Sunucu sanallaştırma güvenliği

Sanallaştırma güvenliğinin tanınmış lideri Trend Micro tarafından sunulan gelişmiş teknolojiye sahip olun. Sanal sunucular için tasarlanan entegre güvenlik sayesinde, performans ya da yönetimden ödün vermeden güvende kalabilirsiniz. Deep Security, bulut bilgi işlem teknolojisinin daha verimli olması için, sanal ortamınızı koruma altına almanıza yardımcı olur. Sanallaştırma bilincine sahip güvenlik, performansı korur ve VM yoğunluklarını artırır.

Bulut güvenliği

Trend Micro, Apache CloudStack tarafından desteklenen Citrix CloudPlatform üzerine inşa edilen veri merkezi ve bulut ortamları için dinamik ve uyarlamalı koruma sağlar. Trend Micro'nun kapsamlı sunucu güvenliği fiziksel, sanal ve bulut sunucularındaki sistemleri ve uygulamaları olduğu kadar, sanal masaüstü bilgisayarlardaki sistemleri ve uygulamaları da korur. İlke tabanlı anahtar yönetimi ile şifreleme özelliği hem bulut, hem de fiziksel ve sanal sunucularda depolanan veriler için tasarlanan bir çözüm sayesinde verilerinizi korur. Trend Micro’nun Citrix CloudPlatform için tasarladığı bulut güvenlik çözümleri endüstri lideri güvenlik ürünleri Deep Security tarafından desteklenmektedir.

Web uygulaması güvenliği

Trend Micro Web App Security as a Service, web uygulamalarındaki ve dağıtıldıkları platformlardaki zayıflıkları belirler ve suistimal edilmeden önce bu zayıflıklara karşı Citrix NetScaler Application Firewall ile birlikte koruma sağlar. Bu entegre çözüm acil durum yamalarının yol açtığı hatalı elemeleri ve işletim sıkıntılarını, uygulama güncellemelerini ve sistemin çalışmamasının neden olduğu yüksek maliyetleri ortadan kaldırır. Ayrıca PCI DSS, HIPAA ve diğer düzenleme ve standartlara uyumu güvence altına alır ve güvenlik denetimlerini basitleştirir.

Web ağ geçidi güvenliği

Trend Micro InterScan Web Security riskli web davranışlarını zayıflığa dayalı saldırılara neden olmadan önce saptayacak şekilde, şirketlerin akışı kurumsal ağ geçidinde taramalarına olanak tanır. Citrix® NetScaler® Application Delivery Controller (birden fazla InterScan Web Security sanal uygulamasının önünde) yüksek hızlı yük dengeleme ve çeşitli uygulama ve ağ hızlandırma özellikleri sağlar. Bu, Trend Micro ve Citrix'in birlikte açık ve ortak bir platformda birleştirilmiş, sınıfının en iyisi L4-7 ağ hizmetlerini sunabilmelerini sağlar.

Küçük ve orta ölçekli şirketlere, kamu ve kurumsal müşterilere birinci sınıf güvenlik çözümleri sunmak için Trend Micro ve Dell ortaklık kurmuştur

Küçük ve orta ölçekli şirketlere, kamu ve kurumsal müşterilere birinci sınıf güvenlik çözümleri sunmak için 2005 yılından beri Trend Micro ve Dell ortak hareket etmektedir. Bu işbirliğinin kapsadığı bazı unsurlar vardır:

Premier Ortak: Premier Ortak olan Trend Micro, daha iyi fiyatlarla toplu alımlar yapılmasını sağlayan toplu lisans yapısına tabi olarak uç nokta çözümlerinden bulut çözümlerine (özel/genel/melez) kadar, kapsamlı bir güvenlik çözümleri yelpazesi sağlamak için Dell ile birlikte uyum içinde çalışmaktadır.

Gelişmiş sürekli tehditler: Kısa bir süre önce, bu iki şirket endüstrinin en kapsamlı Gelişmiş Sürekli Tehdit (APT) çözümünü sunmak için Dell donanımlarının gücünü, Trend Micro yazılımları ve küresel tehdit istihbaratı ile bir araya getirmiştir. Trend Micro Deep Discovery zarar vermeden önce gizli tehditleri engelleyebilmeniz için belirli tehditler ve siber suçlular hakkında özel bakış açısı sunmak amacıyla birden fazla bağlantı noktasını ve yüzlerce protokolü izleyen tek bir uygulamadır.

Bulut güvenliği: Dell ve Trend Micro, fiziksel, sanal ve bulut güvenliğini optimize etme ve basitleştirme konusunda da, uzun bir işbirliği geçmişine sahiptir. Sonuç olarak, Dell’in kendi Özel Bulut teklifinde Trend Micro SecureCloud veri şifreleme hizmetleri ile birlikte Trend Micro Deep Security çözümü kullanılır.

“Buluta geçiş yapan müşterilerin en çok kaygı duydukları nokta güvenliktir. Trend Micro tarafından sağlanan şifreleme ve anahtar yönetimi çözümlerini sunmak müşterilerimizin kaygılarını gidermemizi ve etkili bir bulut veri koruma çözümü ile veri gizliliği, güvenlik ve uyum risklerini hedef almamızı sağlıyor,” demiştir Dell Hizmetler Departmanı Başkan Yardımcısı Kevin Jones. SecureCloud çözümü müşterilere hassas iş yüklerini Dell’in genel bulutuna taşımaları için gerekli araçları ve iç huzurunu veriyor.”

Masaüstü sanallaştırma güvenliği: Buna ek olarak, Trend Micro Dell Onaylı Teknoloji Ortağıdır ve Dell'in Masaüstü Sanallaştırma Çözümü için önde gelen ekosistem güvenlik ortaklarından biridir. Dell ile yakın bir çalışma gerçekleştiren Trend Micro'nun Masaüstü Sanallaştırma çözümleri, Dell laboratuvarlarında Trend Micro Deep Security ile test edilmiş ve Trend Micro’nun aracısız yaklaşımı kullanılarak geleneksel istemci taraflı virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma konusunda üç kat daha yüksek performans sağladığı kanıtlanmıştır.

Dell ve Trend Micro'daki uzmanlardan endüstri lideri teknolojiler, hizmetler ve destek alın.


Trend Micro güvenlik çözümleri EMC altyapısında ve cihazlarında doğrulanmıştır ve RSA hizmetlerinin kapasitesini artırır

Trend Micro EMC’nin Technology Partner programının (ETP) üyesidir ve iki şirket çeşitli alanlarda işbirliği yapmaktadır:

 • EMC® VSPEX™: Şirketin sanallaştırılmış ortamlara yönelik amiral gemisi niteliğindeki çözümü olan Trend Micro Deep Security çözümü, kalitesi kanıtlanmış EMC VSPEX Altyapısında onaylanmış ilk içerik güvenliği ürünüdür. Deep Security çözümünü VSPEX üzerinde dağıtan organizasyonlar tehditlere karşı gelişmiş koruma elde edebilirler, sanallaştırma yatırımlarını hızlandırabilirler ve buluta güven içinde geçebilirler. Daha fazla bilgi için, çözüm özetine (PDF/İng.) ve uygulama kılavuzuna (PDF/İng.) bakın.
 • EMC Celerra: Trend Micro ServerProtect for Storage çözümüne EMC Celerra ve diğer EMC cihazlarında doğrulanan bir sürüm de dahildir.
 • RSA® FraudAction Hizmeti: EMC'nin Güvenlik Bölümü olan RSA, Trend Micro Smart Protection Network™ tarafından toplanan ve ilişkilendirilen gerçek zamanlı tehdit verilerinden yararlanmak için Trend Micro ile ortaklık kurmuştur. Bu veriler kimlik bilgilerinin çalınmasına neden olabilecek çevrimiçi saldırıları durdurmak amacıyla, RSA® FraudAction hizmetinin kapasitesini artırmak için kullanılır.

  “Çevrimiçi güvenlik alanında lider olan iki şirket arasındaki bu yaratıcı işbirliği, çevrimiçi sahtecilerin daha önce hiç olmadığı kadar organize ve etkili bir hal aldığı günümüzde artmaya devam eden küresel siber tehdide karşı verilen savaşta, ileri doğru atılmış bir başka adımdır,” demiştir RSA Ürün Pazarlama Departmanı Başkan Yardımcısı Tom Corn. “Siber suçlularla savaşabilmek için sektörde çok daha amaca yönelik bir işbirliğine (RSA ile Trend Micro arasındaki işbirliği gibi) ve riskleri azaltmaya odaklanmış, güçlü bir ekosisteme ihtiyaç vardır.”
   
 • Trend Micro InterScan Web Security Appliance da (IWSVA) EMC’nin Isilon grubu tarafından desteklenen ICAP sunucusu olarak onaylanmıştır. Bu da, EMC Isilon kümelerinin IWSVA kullanılarak kötü amaçlı yazılımlara karşı taranabileceği anlamına gelir. Daha fazla bilgi için, bu EMC teknik raporunun 9. sayfasına bakın: EMC Isilon Scale-out NAS ile birlikte Virüsten Koruma Çözümleri (PDF/İng.).

Hewlett-Packard

Trend Micro, HP güvenlik yatırımlarını tamamlar ve bu yatırımların değerini artırır.
 

HP ArcSight: Deep Security ve Deep Discovery çözümleri, ArcSight ile entegre edilir ve ağlar ve veri merkezleri için görülebilirlik ve koruma sağlar. Deep Security, bağıntılama, raporlama ve arşivleme için olayları ArcSight'a gönderir ve ArcSight için önemli tepki ve önleme mekanizması sağlar. Deep Discovery organizasyonların gelişmiş sürekli tehditleri (APT'ler) ve geleneksel güvenlik sistemleri tarafından görülemeyen ya da milyonlarca işin “gürültüsü” arasında kolayca kaybolan ağı hedef alan saldırıları daha hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde algılamalarını ve bu tehditlere tepki vermelerini sağlar. Bunlara ek olarak, Deep Security ve Deep Discovery, ArcSight Common Event Formatını (CEF) destekler.

HP TippingPoint: Deep Security ve Deep Discovery çözümleri gelecek nesil sızıntı önleme sistemi (IPS) olan HP TippingPoint'i tamamlar. Deep Security, köstebekleri ve çevre IPS cihazlarını aşmayı başarmış olabilecek diğer saldırıları önleyerek ek bir güvenlik katmanı sağlayan bir ana makine ve VM tabanlı IDS/IPS çözümüdür.

HP Fortify: HP Fortify, organizasyonların yazılım uygulamalarındaki zayıflıkları saptamalarını sağlar ve Trend Micro sanal yama çözümleri suistimal edilmeden önce bu zayıflıkları kapatır ve acil yama maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Deep Security çözümü, Hizmet olarak Yazılım teklifi olarak ya da müşterinin kendi veri merkezlerinde çalışan, kurumsal düzeyde tesis içi uygulama olarak sunulur. Daha fazla bilgi edinin

SecureCloud çözümü, Hizmet olarak Yazılım teklifi olarak ya da müşterinin kendi veri merkezlerinde çalışan, kurumsal düzeyde tesis içi uygulama olarak sunulur.

Trend Micro, HP Cloud Service kullanıcılarına yönetim sürecini basitleştiren ve bulut yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olan güvenlik, gizlilik ve uyum desteğini sunar.

Trend Micro, IBM yazılım çözümlerini tamamlamak ve kapsamlarını genişletmek için IBM ile ortaklık kurmuştur

Trend Micro 2011 yılında beri IBM Premier İş Ortağıdır ve iki şirket on yılı aşkın bir süredir birlikte çalışarak çeşitli alanlarda önde gelen güvenlik çözümleri geliştirmektedir.

Tümünü aç

APT'lere ve hedefe yönelik saldırılara karşı gerçek zamanlı savunma

IBM Security QRadar SIEM ile entegre edilen Deep Discovery, organizasyonların gelişmiş sürekli tehditleri (APT'ler) ve geleneksel güvenlik sistemleri tarafından görülemeyen ya da milyonlarca işin “gürültüsü” arasında kolayca kaybolan ağı hedef alan saldırıları daha hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde algılamalarını ve bu tehditlere tepki vermelerini sağlar.

 • Deep Discovery, tüm saldırı döngüsünde gerçek zamanlı istihbarat (algılama, analiz, özellikler, önleme amaçlı öneriler) sağlar. Özel inceleme motorları ve özel kum havuzu etkisi simülasyonu, standart güvenlik ürünleri tarafından görülemeyen sıfırıncı gün kötü amaçlı yazılımları, kötü amaçlı iletişimleri ve saldırgan etkinliklerini saptar.
 • IBM Security QRadar SIEM, bir ağ aracılığıyla dağıtılan binlerce cihaz, uç nokta ve uygulamadan gelen günlük kaynağı olay verilerini birleştirir. Gerçek tehditleri hatalı elemelerden ayırt etmek için anında normalleştirme ve bağıntılama etkinlikleri gerçekleştirir. Deep Discovery topladığı syslog saldırısı etkinlik verilerini otomatik olarak Log Event Enhanced Formatında (LEEF) QRadar'a gönderir. Bundan sonra, QRadar daha geniş bağlam analizi, bağıntılama ve inceleme için kullanılır ve bu nedenle, ihlallerin algılanmasına, tahmin edilmesine ve önlenmesine yardımcı olur.

Bu entegre çözüm tüm saldırı döngüsünde çok çeşitli APT'leri ve diğer tehditleri algılamak ve bunlara karşı koruma sağlamak için türünün en iyisi tehdit istihbarat teknolojisini (Deep Discovery) ve SIEM'i (IBM QRadar) bir araya getirir.

Trend Micro tarafından desteklenen uç nokta koruması

Trend Micro tarafından desteklenen IBM® Endpoint Manager for Core Protection, dosya ve web itibarı, kişisel güvenlik duvarı ve davranış izleme gibi özellikleri sayesinde kötü amaçlı yazılımlar ve diğer kötü amaçlı tehditlere karşı neredeyse gerçek zamanlı koruma sağlar. Fiziksel ve sanal uç noktaları virüsler, Truva atları, solucanlar, casus yazılımlar, root kitleri, web tehditleri ve bunların yeni türevlerinin neden olduğu zararlara karşı korur. Artık uç noktalara yapılan saldırılardan kaynaklanan işlerin kesintiye uğrama riskini azaltabilirsiniz.

IBM Domino için kapsamlı koruma

ScanMail Suite for IBM Domino çözümü Domino/Notes ortamları için kapsamlı virüs koruması ve içerik güvenliği sunar. E-postaları, e-posta ekleri ve veritabanları içinde gizlenen virüsler ve casus yazılımlara karşı gerçek zamanlı olarak tarar. Sadece geleneksel istenmeyen postaları ve kötü amaçlı yazılımları durdurmakla kalmaz, zararlı URL'leri, hedefe yönelik saldırıları ve gelişmiş sürekli tehditleri de (APT'ler) algılar. Web, e-posta ve dosya itibarına ek olarak yayılma algılama ve kum havuzu etkisiyle analizi sayesinde, ScanMail Suite for IBM Domino en kapsamlı posta sunucusu güvenliğidir. Diğer birçok güvenlik ürününün aksine, ScanMail Suite for IBM Domino özellikle IBM Domino sunucu uygulaması olarak kullanılacak şekilde tasarlanmıştır ve yüksek performanslı tarama yapacak şekilde optimize edilmiştir. ScanMail Suite for IBM Domino, zLinux da dahil olmak üzere, IBM Domino Servers tarafından desteklenen tüm 64 bitlik platformlar için tasarlanan tek güvenlik çözümüdür.

 


Trend Micro, Microsoft home, KOBİ ve kurumsal müşterilerine güvenlik çözümleri sunmak için Microsoft ile ortaklık kurmuştur

Aralarında Windows, Exchange ve Sharepoint'in de yer aldığı Microsoft ortamları için güvenlik geliştirme konusundaki uzun geçmişi ve son dönemde sanallaştırma güvenliği için HyperV'ye verdiği destekle, Trend Micro bir Microsoft Gold Certified Partner'dır.

Trend Micro, şirketin amiral gemisi niteliğindeki tüketici, küçük ve orta ölçekli işletme ve kurumsal çözümleri genelinde Microsoft™ Windows™ 7'yi destekleyen ilk sertifikalı satıcıdır ve Microsoft Small Business Server (SBS) ve Server 2012 Standard ve Essentials sürümleri ile entegre edilen ilk güvenlik çözümünü sunmuştur.

Trend Micro ayrıca Microsoft Active Protections Program'ın da (MAPP) bir üyesidir. Bir üye olarak, Microsoft Security Response Center'dan (MSRC) güvenlik zayıflıkları bilgilerini alıyor ve Microsoft Güvenlik Önerilerinde tartışılan sıfırıncı gün zayıflıklarına karşı koruma sağlamak amacıyla ürünlerimizi güncellemek için bu bilgileri kullanıyoruz. Bu sıfırıncı gün durumlarında özel olarak geliştirilmiş imzalara sahip Trend Micro ürünlerini kullanmak, Microsoft tarafından bir güvenlik güncellemesi yayınlanana kadar bu zayıflıkları suistimal etme amaçlı saldırılara karşı daha iyi koruma sağlanmasına yardımcı olabilir.

 

Microsoft için ev kullanıcıları için Trend Micro Security Software:

Tümünü aç

Ev kullanıcıları için Trend Micro güvenlik yazılımı ve Windows 8

Dijital yaşamınız için zahmetsiz koruma.

Trend Micro Maximum Security yazılımı, Windows 8'in sunduğu tüm özelliklerin keyfini en iyi şekilde çıkarabilmenizi sağlar. Hızınızı kesmeden, sizin için en önemli olan şeyleri, yani ailenizi, verilerinizi ve cihazlarınızı korur.

 • Hızlı ve güvenli: Windows 8 daha az yer kaplayarak daha hızlı bir bilgi işlem deneyimi sunar. Ve ev kullanıcıları için Trend Micro güvenlik yazılımı’un koruması sayesinde, hızınızı kaybetmeden, daha güvende olacaksınız.
 • Aile güvenliği: Windows 8 arayüzü, çocuklar da dahil olmak üzere, ailenin tüm üyeleri için kullanması daha kolay ve daha eğlencelidir! Ev kullanıcıları için Trend Micro güvenlik yazılımı ailenizdeki herkesin bunun keyfini çıkarmasını kolaylaştırır ve ebeveyn denetimleri ile çevrimiçi güvende kalmanızı sağlar.
 • Tanıdıklarınız hep yanınızda: Windows 8, ailenizle, arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla iletişim halinde kalmanızı kolaylaştırır. Sosyal ağ güvenliği sayesinde, ev kullanıcıları için Trend Micro güvenlik yazılımı güvenle iletişim kurmanızı kolaylaştırır.
 • Dosyalarınız hep yanınızda: Windows 8, bulut bağlantılıdır, böylece herhangi bir Windows 8 bilgisayarındaki belgelere erişebilirsiniz. Ev kullanıcıları için Trend Micro güvenlik yazılımı çözümü, Trend Micro SafeSync™ sayesinde, anılarınızı ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştırır
 • Ultra Güvenli Uygulamalar: Uygulamalar Windows 8'in tam merkezinde yer alır ve Trend Micro’nun yeni uygulamaları güvenlik deneyiminizi bir üst düzeye taşır. Tümü abonelere ücretsiz olarak sunulan yeni Trend Micro SafeSurfing ve Trend Micro Password Manager uygulamaları sayesinde, Trend Micro Maximum Security cihazınızın, gezinme deneyiminizin ve parolalarınızın güvenliğini sağlamanızı kolaylaştırır.

Veri sayfasını görüntüleyin (PDF/İng.)

Worry-Free Business Security Services

Windows Server 2012 Standard (Windows, Android, Mac işletim sistemlerinin güvenliğini sağlar) ile entegre edilen barındırılan güvenlik hizmetleri

Worry-Free Business Security Services kurumsal verilerinize her zaman ve her yerde koruma sağlayan, bulut tabanlı bir güvenlik çözümüdür. Kişisel bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, sunucuları ve satış makineleri ve tabletler gibi diğer Windows tabanlı cihazları korur ve Microsoft Small Business Server (SBS) ve Server 2012 Standard ve Essentials sürümleri ile entegre edilebilen ilk güvenlik çözümüdür.

Worry-Free Business Security Services merkezi olarak yönetilebilir ve böylelikle sunucunuz ve nereden bağlanırlarsa bağlansınlar (ister ofiste, ister evde, ister hareket halinde) bilgisayarlarınız koruma altında olur. SBS 2012 Essentials için yönetim konsolu eklentisi vardır ve böylelikle, bulut güvenliğiniz sunucu konsolunuzdan yönetilebilir.

Önemli avantajlar:

 • Masaüstü, dizüstü bilgisayarlar ve sunuculara kolayca kurulur
 • En yeni tehditlere karşı koruma sağlamak için sürekli güncellenir
 • Verimliliği artırmak için web'e erişimi sınırlandırır
 • Sizin ve personelinizin daha verimli olmasını sağlar

Çözüm özeti (PDF/İng.)

PortalProtect for Microsoft SharePoint

PortalProtect ile Microsoft SharePoint yazılımınızı koruyun

Her geçen gün daha fazla sayıda şirket dışı kullanıcı SharePoint topluluğunuza katıldığı için, standart virüs korumasının ötesine geçen bir güvenlik çözümüne ihtiyacınız vardır. PortalProtect for Microsoft SharePoint, kötü amaçlı yazılımlara, kötü amaçlı bağlantılara ve kasıtsız veri kayıplarına karşı koruma sağlamak için entegre veri kaybını önleme teknolojisi ve web tehditlerine karşı koruma sağlar. Diğer çözümlerle kıyaslandığında, PortalProtect for Microsoft SharePoint çözümü 5 kat daha iyi gecikme performansına sahiptir ve bu şekilde, kullanıcılarınız beklemek zorunda kalmaz.

Önemli avantajlar:

 • SharePoint kullanıcılarına ve verilerine özel koruma sağlar
 • Çeşitli kötü amaçlı dosyaları ve URL'leri durdurur
 • Uygunsuz içeriği ve hassas verileri filtreler
 • Yönetmesi yarı yarıya daha az zaman alır
 • Herhangi bir dağıtım boyutuna ölçeklendirilebilir

ScanMail Suite for Microsoft Exchange

Endüstrinin en kapsamlı posta sunucu güvenliği

ScanMail Suite for Microsoft Exchange çözümü özel APT savunmasının (diğer çözümlerle sahip olamadığınız koruma) bir parçası olarak belge yayıcı algılama, gelişmiş web itibarı ve kum havuzu etkisini kullanarak kesin hedefe yönelik e-posta saldırılarını ve zıpkınla avlanma girişimlerini durdurur. Bunlara ek olarak, sadece ScanMail Suite for Microsoft Exchange çözümü e-posta, dosya ve web itibarı teknolojisi ve Trend Micro Smart Protection Network™ bulut tabanlı güvenliği tarafından sağlanan bağıntılı küresel istihbaratla geleneksel kötü amaçlı yazılımları engeller.

Önemli avantajlar:

 • Organizasyonları APT'ler ve diğer hedefe yönelik saldırılara karşı korur
 • İtibar teknolojisi sayesinde daha çok sayıda kötü amaçlı yazılım, kimlik avı girişimi ve istenmeyen e-posta durdurur
 • BT giderlerini düşürür, performansı artırır

Trend Micro Deep Discovery Advisor ile entegre edildiğinde, ScanMail Suite for Microsoft Exchange, mesajların büyük bölümünün teslim edilmesini etkilemeden, yapılan otomatik kum havuzu etkisi analizi için şüpheli ekleri karantina altına alır.

IM Security for Microsoft™ Lync and Office Communications Server

Anında mesajlaşma için anında koruma

Kötü amaçlı yazılımları yaymak, kurbanları kötü amaçlı sitelere yönlendirmek ve verileri çalmak için tasarlanmış, hızlı hareket eden saldırıları durdurarak gerçek zamanlı anlık mesajlaşma iletişimlerinizin güvenliğini sağlayın. Trend Micro Smart Protection Network™ ve benzersiz bulut-istemci mimarisi tarafından desteklenen IM Security for Microsoft™ Lync and Office Communications Server kötü amaçlı sitelere yönlendiren bağlantıları iletilmeden önce engeller. Kötü amaçlı yazılımları herhangi bir zarara yol açmadan önce durdurmak için, imzadan bağımsız sıfırıncı gün güvenliği, önde gelen virüsten koruma yazılımı ve yeni casus yazılımlardan koruma yazılımı birlikte çalışır. Ayrıca, esnek içerik filtreleme özelliği IM işlevinin uygun şekilde kullanıldığından emin olunmasını sağlar ve veri hırsızlığını önler.

Önemli avantajlar:

 • “Koruma süresini” en aza indirger
 • Zekasıyla tehditleri alt eder
 • Her tür anlık mesajlaşma tehdidini durdurur
 • Çok katmanlı koruma sağlar
 • BT departmanının iş yükünü hafifletir

Sanal yamalar için Deep Security

Suistimal edilmeden önce zayıflıkları koruma altına alın ve acil durum yamaları maliyetinden tasarruf edin

Her ay yüzlerce zayıflık ortaya çıkmaktadır ve zamanında yama çıkarma pahalı, hata yapmaya yatkın ve neredeyse imkansız bir süreçtir. Trend Micro sanal yama çözümleri anında koruma sağlar ve acil durum yamaları, sık yama döngüleri ve sistemin çalışmamasının neden olduğu yüksek maliyetler gibi işletimsel sıkıntıları ortadan kaldırır. Deep Security sanal yamalar (PDF/İng.) sunucularınızın ve uç noktaların koruma altında kalmasını sağlayıp, yüksek maliyetli acil durum yamalarını ve yükseltmelerini önler ve ihlal bildirimi giderleri riskini azaltır (PDF/İng.). Eski sistemlerin ve uygulamaların ömrünün uzatılmasına bile yardımcı olur.

Sanallaştırma için Deep Security

VM entegrasyon hızlarını üç kat artırmanıza yardımcı olabilecek endüstri lideri sunucu güvenliği sayesinde, yatırımlarınızdan elde edeceğiniz getiriyi artırın

Trend Micro Deep Security, fiziksel, sanal ve bulut sunucuları için gelişmiş sunucu güvenliği sağlar (kötü amaçlı yazılımlardan koruma, izinsiz giriş algılama ve önleme, güvenlik duvarı, web uygulaması koruması, bütünlük izleme ve günlük inceleme de dahil). Microsoft Hyper-V'yi destekleyen bir aracı tabanlı çözümle, Deep Security bulut bilgi işlem teknolojisinin artan verimliliği için sanal ortamınızı korumanıza yardımcı olur.

Trend Micro ve SAP: Daha fazla verimlilik için güvenlik


Tümünü aç

İş açısından önemli veriler—endüstriyel casusluk için kârlı bir hedef

SAP sistemlerindeki neredeyse tüm veriler iş açısından önemlidir; işte bu nedenle, iş açısından önemli veriler endüstriyel casusların dikkatini çekmektedir. Birçok kaçak değişim, silme ve hatta iş açısından önemli verilerin çalınması olaylarının yıkıcı sonuçları olmaktadır. Bu büyüyen tehdit karşısında, SAP yazılımlarının ve büyük miktarda veriler gibi gelişmelerin sağladığı muazzam avantajlardan yararlanmaya devam etmek için, organizasyonların SAP uygulamalarını ve verilerini koruyacak uçtan uca bir çözüme ihtiyaçları vardır.

Trend Micro bulut güvenliğinde örnek teşkil eder

Trend Micro bulut güvenliği alanında "öncüdür ve örnek alınmaktadır" ve Experton Group'a göre Deep Security ürünü "şu anda rakip çözümler için temel ölçütleri belirlemektedir." Deep Security bağımsız ve merkezi olarak yönetilen bir platform kullanarak fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sunucular ve masaüstü bilgisayarların kapsamlı bir şekilde korunmasını sağlamaktadır. Trend Micro bir OEM ortağı olarak SAP ile uzun bir işbirliği geçmişine sahiptir. SAP AG'nin Deep Security 9 ürününe "SAP Onaylı - SAP NetWeaver ile entegrasyon" sertifikası vermesi, belirli arabirimlerle entegrasyonun işe yaradığını doğrulamaktadır.

Deep Security

Deep Security çözümü fiziksel, sanal ve bulut tabanlı sunucular ve masaüstü bilgisayarların saldırgan bir şekilde korunmasına yönelik, modüler bir güvenlik çözümüdür. Deep Security çözümü sistem koruması için aşağıdaki özellikleri ve çok daha fazlasını sağlamaktadır:

 • Bütünlük izleme: dosya sistemleri ve kayıt defterindeki değişiklikleri algılama
 • Güvenlik duvarı: yasa dışı iletişimi engelleme
 • Kötü amaçlı yazılımlardan koruma/web itibarı: sunucuları kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma ve dışarıdan gelecek olası tehditlere karşı koruma sağlamak için Web bağlantılarını kontrol etme
 • IDS/IPS: örneğin SAP sistemlerindeki saldırıları algılama ve engelleme ve altyapı öğelerini destekleme
 • Sanal yamalar: yayınlanan resmi yama olmasa bile, güvenlik boşluklarını kapatma


Veri sayfasına bakın (PDF/İng.)

Sanallaştırmanın özel avantajları nelerdir?

VMware ile kurulan yakın işbirliği, Deep Security çözümünün VMware tabanlı sanallaştırılmış ortamlarda önemli maliyet, performans ve güvenlik avantajları sunmasını sağlamaktadır:

 • Performans: fiziksel ana makine başına daha çok sayıda sanal makine
 • Hizmet kalitesi: eşzamanlı güncellemeler ya da taramaların herhangi bir olumsuz etkisi yoktur
 • Ölçeklendirilebilir: yönetim için harcanacak çaba VM sayısından bağımsızdır
 • Güvenli: VM'ler arasındaki saldırılara karşı ek koruma

Deep Security, SAP® onaylıdır

Deep Security çözümü kötü amaçlı yazılımlar, siteler arası komut dosyaları ve SQL püskürtmeleri gibi çeşitli tehditler de dahil olmak üzere, önemli bilgileri saldırılara karşı korumak için fiziksel, sanal ve bulut tabanlı ortamlardaki SAP® NetWeaver kurulumlarının güvenliğini sağlar. Deep Security, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, web itibarı, güvenlik duvarı, izinsiz giriş önleme, bütünlük izleme ve günlük inceleme için endüstri lideri güvenlik modülleri sunar. Özel ve onaylı SAP NetWeaver entegrasyonu sayesinde Deep Security, SAP sanallaştırması ve bulut bilgi işlem girişimlerine yerel destek sunabilmektedir.

Çözüm özeti (PDF/İng.)

VMware ve Trend Micro Çözüm Özeti
Sanal SAP Ortamları için Entegre Güvenlik
Daha fazla bilgi edinin (PDF/İng.)

Veriler ve uygulamalar için güvenlik

Deep Security'nin güvenlik duvarı, IDS/IPS, virüsten koruma, vb. modülleri uzun yıllardır SAP sistem altyapıları için kapsamlı koruma sağlamaktadır. VSI arabiriminin SAP sertifikası, Deep Security çözümünün SAP NetWeaver ve dolayısıyla da SAP NetWeaver aracılığıyla kötü amaçlı yazılımlara karşı güvenliği kullanan tüm SAP uygulamaları için içerik güvenliğini dahil etme kapasitesindeki önemli bir gelişmedir. Bu da, örneğin karşıya ve karşıdan yüklemelerin uygulamalardan SAP NetWeaver'a ve oradan da Deep Security'e gönderilebileceği ya da o iş başvurularının İK modülüne ulaştığında, kötü amaçlı yazılımlara karşı kontrol edilebileceği anlamına gelir. Tüm yapılandırma (hangi uygulamanın hangi etkinlikten gelen içeriği taramak için kullanılacağı) SAP ortamında şeffaf bir şekilde gerçekleşir.

Bu da, Deep Security çözümünün tüm güvenlik gereksinimlerini kapsamasını sağlar: Ana sistemlerin korunmasından, tesis içi, sanallaştırılmış ya da bulut tabanlı SAP uygulamalarına kadar. Bu durum performansı artırır, yönetim sürecini basitleştirir ve sonuçta giderleri düşürür.

SecureCloud: SAP sistemlerinde veri koruması için şifreleme

Güvenlik kesinlikle güvenli değildir; çünkü insan faktörünü asla tamamen göz ardı edemezsiniz. İşte, SAP sistemlerindeki ya da uygulamalarındaki verilerine davetsiz bir misafir sızarsa organizasyonların kendilerini korumak zorunda olmalarının nedeni budur. SecureCloud modülü verilerin ve sanal disk sürücülerinin üçüncü şahıslar tarafından okunmayacak şekilde şifrelenmesini sağlar. Bu tamamen organizasyon tarafından kontrol edilen ve hatta gerekli olması halinde, fiziksel olarak veri merkezinde bulunabilen, özel bir şifre yönetim sunucusu kullanılarak elde edilir. Bu sunucu sistemlerin kimliğini ve bütünlüğünü kontrol eder ve sadece kontrol başarılı olursa şifreleri sağlar.

Basitleştirilmiş uyum

Kurumsal BT sistemleri ve süreçlerinin, veri gizliliği yasaları, kurumsal yönetişim düzenlemeleri ya da PCI DSS gibi çok sayıda yasal düzenlemeye uyması gerekir. Deep Security çözümü Common Criteria EAL 4+ onaylıdır ve Almanya, Avusturya ve İsviçre'deki organizasyonların istendiği zaman hemen ve kolayca uyum kanıtı sağlamalarına olanak verir. İlgili tüm veriler denetimler esnasında hemen kullanıma sunulur. Örneğin BT sistem kontrolleri için PS330, 331 Standardı (IDW, Almanya'daki Kamu Denetçileri Enstitüsü) ile ilgili tüm sorular, tek bir tuş tıklanarak yanıtlanabilir.

SAP her ölçekten ve her endüstriden organizasyonun işlerini karlı bir şekilde yürütmelerine, sürekli uyum göstermelerine ve sürdürülebilir bir şekilde büyümelerine yardımcı olur. Arka ofisten yönetim kurulu odasına, depodan rafa ve masaüstü bilgisayardan mobil cihaza kadar, SAP, insanların ve organizasyonların daha etkili bir şekilde işbirliği yapmalarını ve iş bilgilerini rakiplerinden daha etkili bir şekilde kullanmalarını sağlar.

Trend Micro özellikle VMware için tasarlanmış sanallaştırma güvenliği çözümleri geliştirir

Trend Micro, sanal ve bulut ortamlarınız için en güçlü korumanın sağlandığından emin olmak amacıyla özellikle VMware için tasarlanan sanallaştırma güvenliği çözümleri geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Birlikte çalışan VMware ve Trend Micro sanallaştırılmış veri merkezleri, sanal masaüstü bilgisayarlar ve bulut ortamlarına göre tasarlanan ilk aracısız güvenlik platformunu sağlamak için ortaklık kurmuştur.

Trend Micro 2012'de VMware tarafından verilen “Yılın Teknoloji İşbirliği Ortağı” ödülünü almış ve önde gelen bir VMware güvenlik ortağı olarak, aşağıdakileri başaran ilk şirket olmuştur:

 • Tek bir sanal uygulamada aracısız kötü amaçlı yazılımdan koruma, web itibarı, bütünlük izleme ve izinsiz giriş önleme sağlamak için vShield Endpoint ve diğer vSphere API'lerle entegre olma
 • Entegre bulut güvenliği için VMware vCloud Director ile entegre olma
 • Orta ölçekli şirketlerin hemen ayarları yapıp başlamalarını sağlayacak dağıtım hizmetlerini (Deep Security Acceleration Kit'e dahildir) sunma

 

VMware için Trend Micro çözümleri:

Tümünü aç

VMware için aracısız güvenlik

VMware ve Trend Micro sanallaştırılmış veri merkezleri, sanal masaüstü bilgisayarlar ve bulut ortamlarına aracısız güvenlik sağlamak için ortaklık kurmuştur. Çözüm iki adet birbirine bağımlı üründen oluşmaktadır:

 • VMware vShield Endpoint, VMware vSphere™ ve VMware View™ ortamlarında kullanılan güvenlik çözümünü optimize eder. Bu çözüm, güvenlik işlemlerini VMware ortakları tarafından bu işe tahsis edilmiş, yüksek güvenlikli makinelere devrederek aracısız güvenlik sağlar.
 • Trend Micro Deep Security, aracısız virüsten koruma, hem dosyalar hem de hypervisor için bütünlük izleme, izinsiz giriş algılama ve önleme ve VMware sanal makinelerine güvenlik duvarı sunmak için VMware vShield Endpoint ve diğer VMware API'leri ile entegre olan, yüksek güvenlikli bir sanal makine sağlar. VMware vCenter ve vCloud Director ile ek entegrasyon, VMware sanal ve bulut dağıtımları genelinde güvenlik yönetimini koordine eder.

Aracısız güvenlik için tasarlanan bu ortak çözüm hem en son tehditlere karşı tam koruma sağlarken, hem de şunları sunar:

 • Daha yüksek yoğunluk—güvenlik taramalarının yükünü misafir VM'lerden alarak her bir vSphere ana makinesindeki sanal güvenlik uygulamalarından birine aktarır
 • Optimize edilmiş kaynaklar—birden fazla güvenlik aracısının neden olduğu güvenlik fırtınalarını ve kaynak kullanım çakışmasını giderir
 • Basitleştirilmiş yönetim—aracıları ve her bir aracıyı yapılandırma ve güncelleme ihtiyacını ortadan kaldırır
 • Daha güçlü güvenlik—VM'ler için anında devreye giren koruma ve kurcalamaya karşı dayanıklı güvenlik

 

Veri merkezi güvenliği

Deep Security, aralarında kötü amaçlı yazılımlardan koruma, IDS/IPS, dosyalar ve hypervisor için bütünlük izleme ve güvenlik duvarının da yer aldığı birden fazla koruma modülünü bir araya getirir. Sanal cihazdan tüm VM'lerin kural yapılandırmasını otomatikleştirmek için kullanılan sanal yama ve aracısız öneri tarama gibi özellikler sunar.

Bu tek ve merkezi olarak yönetilen yazılım çözümü sanal veri merkezleri ya da vCloud tabanlı bulutlarda dağıtılan VMware sanal makinelerde daha fazla koruma için entegre aracısız güvenlik sağlar. Günlük inceleme seçeneği kadar, bu güvenlik seçenekleri için de aracı tabanlı güvenlik mevcuttur ve bu seçenek, şirketlerin fiziksel ve sanal sunucularını, özel, genel ve melez bulutlarını ve sanal masaüstü bilgisayarlarını en iyi şekilde destekleyecek aracısız ve aracı tabanlı dağıtım yapılandırmalarını birlikte kullanmalarını sağlar.

VDI güvenliği

Deep Security, VMware vShield Endpoint ve VMware View birlikte sanal masaüstü ortamları için optimize edilmiş, sanallaştırma bilincine sahip güvenlik sağlar. Sanal masaüstü ortamları için tasarlanan bu kapsamlı koruma seti çok çeşitli sanal masaüstü senaryoları için en yüksek güvenlik düzeyini sunar. Aşağıdaki özelliklerle sanal masaüstü korumanızı en üst düzeye çıkarın:

 • Daha yüksek sanal masaüstü yatırım getirisi
 • Daima etkin, kurcalamaya karşı dayanıklı güvenlik
 • Gelişmiş görülebilirlik ve kontrol

Teknik belge (PDF/İng.): Daha iyi koruma ve daha yüksek performans için VDI güvenliği

Mobile Secure Desktops

Trend Micro, cihazlar ve konumlar genelinde VMware View Mobile Secure Desktop çözümünü optimize eder ve güvenliğini sağlar. VMware, yeni mobil iş gücü sorununu hedef alan bir çözüm (Mobile Secure Desktop) geliştirmek için Trend Micro ve diğer önemli ortaklarla birlikte çalışmıştır. Mobile Secure Desktop sayesinde, VMware ve Trend Micro sabit iş istasyonlarını güvenli, belirli bir yere bağlı olmayan mobil çalışma alanlarına dönüştürür ve bu da, daha fazla müşteri verimliliği ve memnuniyeti, gelişmiş güvenlik ve uyum ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sağlar.

Sanallaştırma için tasarlanmamış geleneksel aracı tabanlı güvenlik çözümleri bazı önemli ve operasyonel güvenlik sorunları ile sonuçlanabilir. VMware ve Trend Micro’nun aracısız güvenlik çözümü bu sorunları çözer. Bu ortak çözüm Mobile Secure Desktop ortamlarını en son tehditlerden korur ve daha yüksek yoğunluk, optimize edilmiş kaynaklar, basitleştirilmiş yönetim ve daha güçlü güvenlik sağlar.

Çözüm özeti (PDF/İng.)

Bulut Bilgi İşlem

SecureCloud™, şirketlerin genel ve özel bulutlarındaki verileri olduğu kadar, VMware vSphere ve fiziksel veri depolama sistemlerindeki verileri de şifrelemelerini ve kontrol altında tutmalarını mümkün kılar. Patent bekleyen, basit ilke tabanlı anahtar yönetimi sayesinde, geleneksel anahtar yönetimi çözümlerinde doğası gereği var olan karmaşayı önemli ölçüde azaltır ve şirketlere, verilere nasıl ve nereden erişilebileceğini kontrol etme gücü verir.

SecureCloud VMware, sanal ve bulut ortamlarını korumak için özellikle vCloud API'lerinden yararlanarak verilerin gizli kalmasını sağlayan ve düzenleme uyumu gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olan etkili ve kullanımı kolay bir şifreleme hizmeti ile gizli bilgileri korur.

Yazılımla tanımlanan veri merkezinin güvenliğini sağlama

Trend Micro, sanallaştırma teknolojisindeki bir sonraki devrim olan yazılım tanımlı veri merkezini sunmak (İng.) için VMware ile işbirliği içinde olduğunu da duyurdu. Şirket Trend Micro’nun Deep Security çözümü ile ağ sanallaştırma platformu VMware NSX™'i entegre etmek için VMware ile birlikte çalışmaktadır. Bu, ortak müşteriler için güvenlik düzeyini artıran ve sanallaştırılmış veri merkezlerindeki güvenlik dağıtımlarını otomatik hale getiren, türünün en iyisi güvenlik çerçevesinin kullanıma sunulmasıyla sonuçlanabilir.

Çözüm Özeti (PDF/İng.)


Tümünü aç

Amazon Web Services

Amazon Web Services

Trend Micro, AWS ortamı için yüksek oranda optimize edilmiş, etkili, esnek, bulut güvenlik çözümlerini geliştiren AWS partneridir.

Trend Micro, Amazon Web Services (AWS) Advanced Technology Partner'dır ve AWS ortamı için yüksek oranda optimize edilmiş etkili, esnek bulut güvenliği çözümleri geliştirmek amacıyla, Trend Ready Partner olan AWS ile birlikte çalışmaktadır. Trend Micro'nun bulut güvenliği çözümleri genel, özel ve hibrit bulut bilgi işlem ortamlarında veri hırsızlığını, işletme kesintilerini ve uyum ihlallerini engellemeye yardımcı olur:

 • Saldırılardan korunma: Kötü amaçlı içeriği, şüpheli iletişimleri ve saldırı davranışını tespit eder ve yanıt verir
 • Sunucu güçlendirme ve sanal yama: Örnek başına akış incelemesi sayesinde kapatılmamış güvenlik açıklarını saldırılardan korur
 • Bütünlük izleme: Dosya ve hizmetlere yapılan yetkisiz veya zararlı değişiklikleri algılar ve kaydeder
 • Veri şifreleme: Veri gizliliği ve uyumluluk sağlar

 

Daha Fazla Bilgi Edinin

BlackBerry

Cisco Systems

Trend Micro, BlackBerry müşterilerini yeni ortaya çıkan mobil tehditlerden korur.

Kablosuz yenilikler alanında küresel bir lider olan BlackBerry, üçüncü şahıs uygulamaları ile ilgili gizlilik ve güvenlik kaygılarını hedef alacak daha sağlam bir yaklaşım uygulamak için Trend Micro ile ortaklık kurmuştur. Kendi dahili, telif haklarıyla korunan uygulama analiz sistemine Trend Micro'nun gelişmiş mobil tarama ve algılama özelliklerini dahil eden BlackBerry, müşterileri için bir başka koruma ve güvence katmanı daha sağlamaktadır.

BlackBerry Güvenlik Tepkisi ve Tehdit Analizi Departmanı Direktörü Adrian Stone, “BlackBerry ve Trend Micro birlikte BlackBerry müşterilerini yeni ortaya çıkan mobil güvenlik tehditlerinden korumak için yenilikçi ve kapsamlı bir çözüm geliştirmiştir,” dedi.

Trend Micro Mobile App Reputation Service (PDF/İng.), mobil uygulamaları kötü amaçlı etkinlik, kaynak kullanımı ve gizlilik ihlallerine karşı dinamik olarak test eden, bulut tabanlı bir güvenliktir. Uygulama mağazalarının kötü amaçlı uygulamaları engellemelerini ve müşterilerine daha güvenli ve gelişmiş bir uygulama keşfetme deneyimi sunmalarını sağlar.

Blackberry basın bülteni (İng.)

Cisco Systems

Trend Micro Deep Security çözümü Cisco UCS™ platformu için onaylanmıştır.

Cisco, Deep Security çözümünü Cisco UCS platformu için onaylamıştır. Cisco UCS, fiziksel, sanallaştırılmış ve bulut bilgi işlem ortamlarında kurumsal sınıf uygulama ve hizmet dağıtımı süreçlerini basitleştirmek ve hızlandırmak için akıllı ve programlanabilir bir altyapı sağlayan, endüstrinin ilk birleştirilmiş veri merkezi platformudur.

Deep Security endüstrinin ilk aracısız güvenlik platformudur. Sanal makine performansını açığa çıkarır ve Cisco UCS™ bulut ve veri merkezi çözümleri ile birlikte dağıtıldığında, tüm kurumsal ve bulut uygulamalarının güvende ve uyumlu olmasını sağlar. Deep Security çözümüyle, Cisco UCS platformuna güvenlik katabilir ve daha yüksek entegrasyon hızları, optimize edilmiş kaynaklar, basitleştirilmiş yönetim ve daha güçlü güvenlik elde edebilirsiniz.

Citrix

CSC

Trend Micro, Citrix çözümlerine yönelik önemli güvenlik özellikleri sağlar.

Trend Micro, Citrix ile ürün entegrasyonu ve destek hizmetlerini de kapsayan uzun bir teknoloji ortaklığı geçmişine sahiptir. Trend Micro aşağıdaki konularda Citrix müşterilerine önemli güvenlik özellikleri sunar:

 • Sanallaştırma: Citrix XenDesktop ve Citrix XenServer
 • Bulut bilgi işlem: Citrix CloudPlatform
 • Web uygulamaları: Citrix NetScaler Application Firewall
 • Web ağ geçitleri: Citrix NetScaler SDX

Bu şekilde, Trend Micro çözümleri Citrix'in insanları her yerde çalışmaları ve işbirliği yapmaları ve en yeni cihazlardaki uygulamalara ve verilere ofiste olduğu gibi kolayca erişmeleri konusunda desteklemesine yardımcı olur.

CSC

Trend Micro CSC müşterilerine bulut için sınıfının en iyisi güvenlik çözümlerini sunuyor.

Trend Micro Deep Security, CSC tarafından veri merkezi ve bulut güvenliği için sunulan ilk 3. şahıs güvenlik çözümüdür ve Vblock platformu için Vblock Ready onayı alan ilk içerik güvenliği çözümüdür. Deep Security Yüksek Derecede Sanallaştırılmış ortamları olan tüm CSC müşterileri tarafından ve CSC BizCloud™ müşterilerine entegre bir hizmet olarak kullanılabilir ve şirket içi ilkeler ile düzenleyici ilkelere uyum konusunda en uygun düzeyde güvenlik sağlar.

CSC BizCloud™ müşterinin tesislerine kurulan, hizmet olarak faturalandırılan ve 10 hafta içinde iş yükü ve uygulama dağıtımına hazır hale gelen, kurumsal düzeyde genel bir buluttur. VCE tarafından sunulan Vblock™ platformu üzerine kurulan BizCloud, esneklik ve kullandıkça ödeme seçenekleriyle, özel bulutun sunduğu güvenlik ve ayrıcalıkları sunar.

Dell

Küçük ve orta ölçekli şirketlere, kamu ve kurumsal müşterilere birinci sınıf güvenlik çözümleri sunmak için Trend Micro ve Dell ortaklık kurmuştur.

Küçük ve orta ölçekli şirketlere, kamu ve kurumsal müşterilere birinci sınıf güvenlik çözümleri sunmak için 2005 yılından beri Trend Micro ve Dell ortak hareket etmektedir. Premier Ortak olan Trend Micro, daha iyi fiyatlarla toplu alımlar yapılmasını sağlayan toplu lisans yapısına tabi olarak uç nokta çözümlerinden bulut çözümlerine kadar, kapsamlı bir güvenlik çözümleri yelpazesi sağlamak için Dell ile birlikte uyum içinde çalışmaktadır.

Kısa bir süre önce, bu iki şirket endüstrinin en kapsamlı Gelişmiş Sürekli Tehdit (APT) çözümünü sunmak için Dell donanımlarının gücünü, Trend Micro yazılımları ve küresel tehdit istihbaratı ile bir araya getirmiştir. Trend Micro Deep Discovery zarar vermeden önce gizli tehditleri engelleyebilmeniz için belirli tehditler ve siber suçlular hakkında özel bakış açısı sunmak amacıyla birden fazla bağlantı noktasını ve yüzlerce protokolü izleyen tek bir uygulamadır.

Dell ve Trend Micro, fiziksel, sanal ve bulut güvenliğini optimize etme ve basitleştirme konusunda da, uzun bir işbirliği geçmişine sahiptir. Sonuç olarak, Dell’in kendi Genel Bulut teklifi Dell vCloud'da® Trend Micro SecureCloud veri şifreleme hizmetleri ile birlikte Trend Micro Deep Security çözümü kullanılır.

Buna ek olarak, Trend Micro sanal masaüstü çözümlerinde Dell Onaylı Teknoloji Ortağıdır. Dell ile yakın bir çalışma gerçekleştiren, Trend Micro'nun Masaüstü Sanallaştırma çözümleri, Dell laboratuvarlarında test edilmiş ve Trend Micro’nun aracısız Deep Security yaklaşımı kullanılarak geleneksel istemci taraflı virüs ve kötü amaçlı yazılımlardan koruma çözümlerinden üç kat daha yüksek performans sağladığı kanıtlanmıştır.

EMC Corporation

Trend Micro güvenlik çözümleri EMC altyapısında ve cihazlarında doğrulanmıştır ve RSA hizmetlerinin kapasitesini artırır.

Trend Micro, EMC'nin Technology Partner programının (ETP) bir üyesidir ve iki şirket kalitesi kanıtlanmış EMC® VSPEX™ Altyapısı, EMC Celerra ve diğer EMC cihazlarında güvenlik çözümü doğrulama da dahil olmak üzere, birçok alanda işbirliği yapmaktadır.

EMC Güvenlik Bölümü RSA, Trend Micro Smart Protection Network™ tarafından toplanan ve bağıntılanan gerçek zamanlı tehdit verilerinden yararlanarak RSA® FraudAction Hizmetinin yapabileceklerini geliştirmektedir. Bu ilişkinin bir sonucu olarak, RSA FraudAction hizmeti, müşterileri çevrimiçi suça karşı daha etkili bir şekilde savunmak için, şüpheli suç yazılımı ile ilgili küresel sahtecilik istihbaratının gelişmesini sağlamıştır.

Aynı şekilde, Trend Micro InterScan Web Security Appliance da (IWSVA) EMC’nin Isilon grubu tarafından desteklenen ICAP sunucusu olarak onaylanmıştır. Bu da, EMC Isilon kümelerinin IWSVA kullanılarak kötü amaçlı yazılımlara karşı taranabileceği anlamına gelir. Daha fazla bilgi için, bu EMC teknik raporunun (PDF/İng.) 9. sayfasına bakın: EMC Isilon Scale-out NAS ile birlikte Virüsten Koruma Çözümleri.

Hewlett-Packard

Trend Micro, HP güvenlik yatırımlarını tamamlar ve bu yatırımların değerini artırır.

HP ArcSight: Deep Security ve Deep Discovery çözümleri ArcSight ile entegre edilir ve ağlar ve veri merkezleri için görülebilirlik ve koruma sağlar. Deep Security, bağıntılama, raporlama ve arşivleme için olayları ArcSight'a gönderir ve ArcSight için önemli tepki ve önleme mekanizması sağlar. Deep Discovery organizasyonların gelişmiş sürekli tehditleri (APT'ler) ve geleneksel güvenlik sistemleri tarafından görülemeyen ya da milyonlarca işin “gürültüsü” arasında kolayca kaybolan ağı hedef alan saldırıları daha hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde algılamalarını ve bu tehditlere tepki vermelerini sağlar. Bunlara ek olarak, Deep Security ve Deep Discovery, ArcSight Common Event Formatını (CEF) destekler.

HP TippingPoint: Deep Security ve Deep Discovery gelecek nesil izinsiz giriş önleme sistemi (IPS) olan HP TippingPoint'i tamamlar. Deep Security, köstebekleri ve çevre IPS cihazlarını aşmayı başarmış olabilecek diğer saldırıları önleyerek ek bir güvenlik katmanı sağlayan bir ana makine ve VM tabanlı IDS/IPS çözümüdür.

HP Fortify: HP Fortify, organizasyonların yazılım uygulamalarındaki zayıflıkları saptamalarını sağlar ve Trend Micro sanal yama çözümleri suistimal edilmeden önce bu zayıflıkları kapatır ve acil yama maliyetlerinden tasarruf sağlar.

IBM

Trend Micro, IBM yazılım çözümlerini tamamlamak ve kapsamlarını genişletmek için IBM ile ortaklık kurmuştur.

Trend Micro 2011 yılında beri IBM Premier İş Ortağıdır ve iki şirket on yılı aşkın bir süredir birlikte çalışarak aşağıdakiler de dahil olmak üzere, çeşitli alanlarda önde gelen güvenlik çözümleri geliştirmektedir:

 • APT'lere ve Hedefe Yönelik Saldırılara karşı gerçek zamanlı savunma: IBM Security QRadar SIEM ile entegre edilen Deep Discovery, organizasyonların gelişmiş sürekli tehditleri (APT'ler) daha hızlı, güvenli ve ekonomik şekilde algılamalarını ve bu tehditlere tepki vermelerini sağlar.
 • Trend Micro tarafından desteklenen uç nokta koruması: Trend Micro tarafından desteklenen IBM® Endpoint Manager for Core Protection, dosya ve web itibarı, kişisel güvenlik duvarı ve davranış izleme gibi özellikleri sayesinde kötü amaçlı yazılımlar ve diğer kötü amaçlı tehditlere karşı neredeyse gerçek zamanlı koruma sağlar.
 • IBM Domino için kapsamlı koruma: ScanMail Suite for IBM Domino çözümü IBM Domino/Notes ortamları için kapsamlı virüs koruması ve içerik güvenliği sunar.

Microsoft

Trend Micro, Microsoft home, KOBİ ve kurumsal müşterilerine güvenlik çözümleri sunmak için Microsoft ile ortaklık kurmuştur.

Trend Micro, Windows, Exchange, Sharepoint ve Lync de (Office Communications Server) dahil olmak üzere Microsoft ortamlarındaki tüketiciler ve şirketler için güvenlik çözümleri geliştirme konusundaki uzun geçmişiyle, bir Microsoft Gold Certified Partner'dır. Trend Micro kısa bir süre önce Hyper-V desteği aracılığıyla sanallaştırma güvenliği sağlıyordu.

Trend Micro ayrıca Microsoft Active Protections Program'ın da (MAPP) bir üyesidir. Bir üye olarak, Microsoft Security Response Center'dan (MSRC) güvenlik zayıflıkları bilgilerini alıyor ve Microsoft Güvenlik Önerilerinde tartışılan sıfırıncı gün zayıflıklarına karşı koruma sağlamak amacıyla ürünlerimizi güncellemek için bu bilgileri kullanıyoruz.

NetApp

Trend Micro güvenli birleştirilmiş bilgi işlem çözümleri sunmak için NetApp ve Cisco ile ortaklık kurmuştur.

Deep Security çözümünün FlexPod mimarilerinde yüksek performans sağladığı Cisco tarafından onaylanmıştır. Deep Security çözümü FlexPod mimarilerinde VMware'in değerini en üst düzeye çıkarır, daha yüksek performans ve yatırım getirisi, daha kolay yönetim ve daha iyi güvenlik elde edilmesini sağlar.

FlexPod, Cisco ve NetApp tarafından geliştirilen birleştirilmiş bir bilgi işlem, ağ ve depolama çözümüdür. FlexPod çözüm portföyü, NetApp depolama sistemlerini, Cisco Unified Computing System sunucularını ve Cisco Nexus çatısını tek bir esnek mimari içinde birleştirir. FlexPod çözümlerinin riski azalttığı ve BT verimliliğini artırdığı test edilmiş ve doğrulanmıştır.

Çözüm özeti (PDF/İng.)

Bunlara ek olarak, ağ genelinde kötü amaçlı yazılımlara karşı kapsamlı tarama olanağı sağlayan ServerProtect for Storage da, NetApp depolama sistemleri için onaylanmıştır. Ürünün OnTap küme modunu destekleyen yeni sürümü 2013 yılı 4. çeyreğinde kullanıma sunulacaktır.

Oracle

Trend Micro'nun artık Oracle'ın ürün tekliflerinin bir parçası olan Sun Solaris için güvenlik çözümleri geliştirme konusunda uzun bir geçmişi vardır. Trend Micro müşterilerine barındırılan güvenlik çözümleri sunmak isteyen şirketler ve servis sağlayıcılara yönelik entegre bir çevre güvenlik çözümü olan iForce çözümünün kapasitesini artırmak için de, Sun (artık Oracle) ile birlikte çalışmaktadır. Bu çözüm, önleme ve algılama düzeyini artıracak, yakalama sistemlerini geliştirecek ve her tür tehdide daha kısa sürede tepki verilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

SAP

Trend Micro Deep Security çözümü SAP® onaylıdır.

Trend Micro Deep Security çözümü kötü amaçlı yazılımlar, siteler arası komut dosyaları ve SQL püskürtmeleri gibi çeşitli tehditler de dahil olmak üzere, önemli bilgileri saldırılara karşı korumak için fiziksel, sanal ve bulut tabanlı ortamlardaki SAP® NetWeaver kurulumlarının güvenliğini sağlar. Deep Security, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, web itibarı, güvenlik duvarı, izinsiz giriş önleme, bütünlük izleme ve günlük inceleme için endüstri lideri güvenlik modülleri sunar. Özel ve onaylı SAP NetWeaver entegrasyonu sayesinde Deep Security, SAP sanallaştırması ve bulut bilgi işlem girişimlerine yerel destek sunabilmektedir.

Çözüm özeti (PDF/İng.)

VCE

Trend Micro Deep Security çözümü Vblock Ready onaylıdır.

Trend Micro, Vblock Ready onaylı sunucu ve VDI güvenlik çözümleri sağlayan bağımsız yazılım satıcılarına yönelik VCE Technology Alliance Partner (TAP) Programının parçasıdır. Trend Micro bu ayrıcalığa sahip olmayı başaran ilk içerik güvenliği çözümüdür.

Vblock Ready sertifikasyonu Deep Security çözümünün önceden yapılandırılmış ve test edilmiş VCE ortamında çalışacağını garanti eder. Deep Security çözümünü Vblock sistemlerinize eklemek, performansı düşürmeyecektir. Tam tersine, daha az yönetim karmaşasıyla daha yüksek birleştirme oranları elde etmenizi sağlayacak ve sanal ve bulut ortamlarınız için tek bir kapsamlı güvenlik platformu sunacaktır.

Cisco ve EMC tarafından VMware ve Intel'in yatırımlarıyla kurulan VCE (Virtual Computing Environment Company) BT maliyetini önemli ölçüde düşüren birleştirilmiş altyapı ve bulut tabanlı bilgi işlem modellerinin benimsenme hızını artırmakta ve müşteriler için pazarlama süresini kısaltmaktadır. Vblock sistemleri aracılığıyla VCE baştan sona satıcı sorumluluğunda, sektörün ilk tamamen entegre BT teklifini sunmaktadır. Vblock sistemlerini tamamlamak için, VCE Vblock Ready çözümler için kapsamlı bir ortak ağı ve sertifikasyon programı geliştirmiştir.

VMware

WiPro

Trend Micro, özellikle VMware için tasarlanmış sanallaştırma güvenliği çözümleri geliştirir.

VMware ve Trend Micro buluta uzanan yolun öncülüğünü yapmaktadır ve bu yakın işbirliği sayesinde Trend Micro, veri merkezleri ve sanal masaüstü bilgisayarlar (VDI) için ilk ve tek aracısız virüsten koruma çözümü de dahil olmak üzere, en kapsamlı gelecek nesil sanallaştırma güvenliği çözümleri setini geliştirmiştir ve yeni NSX ağ sanallaştırma platformu ile entegre olan ilk teknoloji ortaklarından biridir.

Aracısız güvenlik alanında devrim niteliğindeki bu yeniliğin bir sonucu olarak, müşteriler veri merkezindeki sanal makine yoğunluğunu üç kat artırabilmektedir. Bu, Trend Micro Deep Security çözümü ile VMware vShield API'ler entegre edilerek yani, her bir sanal makineye üçüncü şahıslarca sağlanan bir aracı yüklenmesi ihtiyacı ortadan kaldırılarak ve dolayısıyla da, bellek ve işlemci yükü hafifletilerek mümkün kılınmıştır.

“[VMware API'lerden] yararlanan Trend Micro Deep Security gibi güvenlik çözümleri, müşterilerin hem sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarları ve sunucuları koruma altına almalarını, hem de performans ve işletimsel etkileri en aza indirgemelerini sağlar. Müşteriler sanallaştırma yatırımlarını hızlandırabilir, daha yüksek sanal makine entegrasyon hızları elde edebilir ve işletim giderlerinde daha fazla tasarruf sağlayabilirler ve düzenlemeler ve kurumsal ilkelere uyulduğundan emin olabilirler”, demiştir VMware Genel Stratejik İşbirlikleri Departmanı Başkan Yardımcısı Parag Patel.

WiPro

WiPro

Trend Micro ve Wipro Technologies, genel ve özel bulut bilgi işlem ortamlarının korunmasına yardımcı olur.

Trend Micro ve Wipro Technologies, hem işletim gideri tasarrufu sağlama konusunda üzerlerindeki baskının her geçen gün daha fazla arttığı genel ve özel bulut bilgi işlem ortamlarının korunmasına yardımcı olmak, hem de BT varlıklarının güvenliğinden ve uyumundan emin olunmasını sağlamak için ittifak kurmuştur. Ortaklar, Trend Micro ve diğer karşılıklı ortaklar tarafından sağlanan, gelecek nesil güvenlik çözümlerini kullanarak ortak sanallaştırılmış veri merkezi güvenliği ve veri merkezi entegrasyon çözümleri sağlamak için işbirliği yapmaktadır.

Bu stratejik ortaklığın bir parçası olarak, Wipro ve Trend Micro bugünün sanallaştırılmış veri merkezlerinin zorlu veri koruma, güvenlik ve uyum gereksinimlerini olduğu kadar, sunucu entegrasyonuna yönelik artan pazar talebini karşılamak için Mükemmellik Merkezleri kurmaktadır. ABD, İngiltere, Avustralya ve Japonya da dahil olmak üzere, dünyanın farklı yerlerindeki bu Mükemmellik Merkezlerinde Wipro ve Trend Micro'nun bir araya getirilen uzmanlık bilgi birikimine erişim olanağı sayesinde, şirketler asıl iş yetkinlikleri üzerine daha iyi odaklanabilecek ve riskleri ve giderleri azaltacak yenilikçi güvenlik çözümlerinin daha etkili bir şekilde uygulanması işini endüstri liderlerine bırakabilecektir.


Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun