Skip to content

Endüstriden Yorumlar

Trend Micro ile sanal masaüstlerinin güvenligini saglarken Nutanix çözümleriyle de performans ve konsolidasyon oranlarını koruyor.

Taner Çort, Sistem ve Network Uzmanı, Haliç Üniversitesi

2016 yılında masaüstü sanallastırma projemizi hayata geçirdik. Sistemi kullanmaya basladıktan sonra sanal masaüstlerinde zararlı yazılımların yol açtıgı sorunlarla mücadele edebilmek için bir güvenlik çözümü arayısına girdik.

Hemen okuyun (PDF)IDC Analyst Bağlantısı: Günümüz Veri Merkezleri için Sunucu Güvenliği

Charles Kolodgy, Araştırma Departmanı Başkan Yardımcısı, Güvenlik Ürünleri, IDC

Trend Micro ile yaptığı bir konuşmada, Kolodgy müşterilerin fiziksel ve sanal ortamlarda sunucularının güvenliğini sağlama konusunda yaşadığı zorluklardan bahsediyor.

Hemen okuyun (PDF/İng.)Trend Micro Bulut Güvenliğinde 1 Numara

Technavio Küresel Pazar Payı Raporu 2010-2014
Bu rapor Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) ile Asya Pasifik (APAC) bölgesindeki Bulut Güvenlik Yazılımı pazarını kapsamaktadır.

Hemen okuyunInfoSec'e Yönelik Daha Akıllı Bir Yaklaşım Benimseme

Mark Bouchard, AimPoint Group
Mark Bouchard kullanıcı mobilitesi, BT'de mobil kullanıcı entegrasyonu ve bulut bilgi işlem çağında, güvenliğe veri merkezli bir bakış açısıyla yaklaşma gereksinimini inceliyor.

Hemen okuyun (PDF/İng.)Satıcıların Bulut Güvenlik Stratejilerini Değerlendirme

Richard Stiennon, IT-Harvest
BT altyapıları buluta taşındığı için, analist Richard Stiennon bulut güvenliğine yönelik çeşitli yaklaşımları inceliyor.

Hemen okuyun (PDF/İng.)Veri Koruması Hızlı Kazanımları

Rich Mogull, Securosis
Kaos içerisinde nasıl yolunuzu bulabileceğiniz ve "hızlı kazanımlar" süreci vasıtasıyla, verilerinizin korunması sürecini nasıl düzene sokabileceğiniz konusunda CEO ve analist Rich Mogull'dan uzman önerileri alın.

Videoyu izleyin (İng.)Güvenli Sanallaştırmadan, Güvenli Özel Bulutlara

Neil MacDonald, Thomas J. Bitman, Gartner Research
Gartner Research sanallaştırılmış bir ortamda eski güvenlik çözümlerini kullanmanın neden olduğu belirsizliklerin, aslında organizasyonların bulut bilgi işlem teknolojilerini kullanmalarını ve bu teknolojilerden faydalanabilmelerini önlediğini göstermektedir.

Hemen okuyun (İng.)VDI Korumasını Artırın

Jon Oltsik, Enterprise Strategy Group
VDI bilincine sahip güvenlik daha iyi koruma sağlar ve performansı korur. ESG analisti Jon Oltsik geleneksel güvenliğin VDI'yı nasıl etkilediğini açıklıyor.

Videoyu izleyin (İng.)Bulut Tabanlı Tehdit Savunma Modeli

Jon Oltsik, Enterprise Strategy Group
Neden mevcut tehdit savunmalarının artık yetersiz olduğunu ve büyük organizasyonların neden bulutu benimsemeleri gerektiğini öğrenin.

Hemen okuyun (PDF/İng.)

“Tüm güvenlik satıcıları bulut güvenlik ürünü stratejileri geliştirmektedir. Trend Micro'yu yakalamak için hızlı hareket etmeleri gerekecektir.”

-- Richard Steinnon,
IT Harvest,
Ekim 2011

 

 

“Bu, bilgisayar sonrası, bulut bilgi işlem çağında asıl önemli olana, yani verilere, tehditlere ve organizasyonları daha az maliyet ve karmaşayla, daha fazla güvenlik verimliliği elde etmelerini sağlayacak temel özelliklere odaklanarak, çabaları hiç durmadan yeniden önceliklendirmekle ilgilidir.”

-- Mark Bouchard,
AimPoint Group,
Kasım 2011Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun