Skip to content

Hikayemiz

Dünyayı daha güvenli ve daha iyi bir yer haline getirme

Tümünü aç

Biz akıllı, basit ve uygun güvenlik sunuyoruz.

25 yılı aşkın bir deneyimle, sadece tek bir alanda güvenlik sağlayıcısı ve bulut güvenliği, sunucu güvenliği, sanallaştırma güvenliği ve küçük işletmelere yönelik içerik güvenliği alanında pazar lideri olarak tanınıyoruz. Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarındaki hassas bilgileri koruyarak tüketici, şirket sahibi ya da çalışan olarak karşı karşıya olduğunuz riskleri azaltan birinci sınıf çözümler sunuyoruz.

Müşterilerimizin evde, bilgisayarlarında, Mac'lerinde ve mobil cihazlarında dijital yaşamın keyfini çıkarmalarını kolaylaştırıyoruz. Trend Micro tüketici ürünleri ve hizmetleriyle ailelerin güvende olmalarına, gizliliğin korunmasına ve değerli verilerin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

İş dünyasında, mobil cihaz entegrasyonu, bulut bilgi işlem teknolojisi ve sanallaştırma gibi itici güçler ile gelişmiş siber saldırıların sayısındaki artış, veri güvenliğine yönelik sahip olmamız gereken bakış açımızı değiştirmiştir. Cihaz, konum ya da uygulamaya bakılmaksızın, verilerinizin gerçek zamanlı olarak korunduğundan emin olmanız gerekir. Güvenliğinizin basit ve uygun maliyetli olduğundan ve şirketiniz büyüdükçe ve değiştikçe, güvenliğinizin de büyüyüp değişebileceğinden emin olmanız gerekir. Kısacası, akıllı, basit ve uygun bir güvenliğe ihtiyacınız var.

Biz cihaz, konum ya da uygulamaya bakılmaksızın, tüm kullanıcı etkinlikleri için koruma sağlayan, katmanlı bir yaklaşımla, kayıp, çalınma ve siber saldırılara karşı akıllı koruma sağlıyoruz. Çözümlerimiz son kullanıcılar tarafından görülebilen, buluttan gerçek zamanlı koruma sağlar.

Merkezi görülebilirlik ve kontrol özellikleri sayesinde, yönetmesi ve dağıtması basit çözümler sunuyoruz. Çözümlerimiz az yer kaplar, sunucu ve ağ verimliliği üzerinde minimum etki yaratır, tesis içinde ya da barındırılmış olarak sunulabilir ve gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde fiyatlandırılır ve paketlenir.

Sürekli değişen ekosisteminize uygun güvenliği sunuyoruz. Çözümlerimiz işletim sistemlerinize ve platformlarınıza göre optimize edilir ve tamamlayıcı teknolojiler ve uygulamalarla sorunsuz çalışır. Biz ihtiyacınız olan, en son güvenlik tehditleri ile başa çıkabilmek için sürekli yenilikler yapan ve %100 güvenliğe odaklanan güvenlik ortağıyız.

Akıllı koruma Trend Micro Smart Protection Network™ veri araştırma altyapısıyla (tüm çözümlerimiz ve ürünlerimiz tarafından kullanılan, sektörün ilk bulut tabanlı tehdit algılama ve bağıntılama altyapısı) başlar. Trend Micro'nun Smart Protection Network altyapısı gerçek zamanlı tehditleri, rakiplerinden daha hızlı algılar ve kullanıcılar ile ağ kaynakları üzerinde daha az etki yaratarak en yüksek performansı sağlar.

Biz tahmin eder ve yenilikler yaparız

1988 yılında kurulduğundan beri, Trend Micro dinamik tehdit dünyasının bir adım önünde olmak ve BT altyapıları değiştikçe müşterilerine hizmet verebilmek için ürün stratejilerini uyarlayarak yenilikçi güvenlik yazılımı teknolojileri ve hizmetlerinde öncü olmuştur.

1990'lı yıllarda, ağ ve ağ geçidi güvenliği gereksinimini ilk fark eden bizdik. Web tehditlerinin diğer kötü amaçlı yazılım biçimlerinin yerini aldığını fark ettiğimizde, eyleme dönüştürülebilir istihbarat bilgilerini diğer tüm güvenlik satıcılarından daha hızlı sunmaya devam eden Trend Micro Smart Protection Network™ veri araştırma altyapısını kullanıma sunmak için bulut bilgi işlem teknolojisinin sağladığı avantajlardan yararlandık.

Şirketler sunucularını ve masaüstü bilgisayarlarını sanallaştırdığında ve daha yüksek tarama performansı gereksinimine ihtiyaç duyulmaya başlandığında, ilk aracısız kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümünü biz sunduk. İlk aracısız bütünlük izleme ve sanal yama çözümünü de sunarak yeniliklerimize devam ettik. Ve kısa bir süre önce, servis sağlayıcılar ve büyük organizasyonlar için, bulut ve veri merkezi güvenliği çözümünün tek çok kullanıcılı sürümünü kullanıma sunduk.

Şimdi ise, mobil cihazların ve tüketici sınıfı uygulamaların yaygınlaşması da dahil olmak üzere, bulut bilgi işlem teknolojisinde var olan zorlukları ve fırsatları ele alıyoruz. Kötü amaçlı etkinlik, kaynak kullanımı ve gizlilik ihlallerine karşı mobil uygulamaları dinamik olarak test eden Mobile Uygulama İtibarı teknolojimizi kullanıma sunduk ve entegre cihaz yönetimi sayesinde, mobil güvenliğimizi geliştirdik. Ayrıca, Amazon Web Services sunucuları için, otomatik koruma özelliği ile tamamlanan, ilk kapsamlı güvenlik çözümünü de satışa sunduk.

Network Defense çözümümüzle organizasyonları gelişmiş sürekli tehditlerden ve hedefe yönelik saldırılardan koruma konusunda lideriz. Deep Discovery tarafından desteklenen bu çözüm, bu sosyal, sinsi ve karmaşık tehditlerin tüm yaşam döngüsünü yönetebilmelerini sağlar.

Vizyonumuzu uzmanlığımızla destekliyoruz

Trend Micro, 1000'den fazla tehdit araştırmacısı, bilgi güvenliği uzmanı ve destek mühendisinden oluşan dünya çapındaki ağı TrendLabsSM aracılığıyla milyonlarca müşterisini gün boyu korur. TrendLabsSM ekibi, müşterilerin bu sürekli değişen dijital dünyada verilerini korumalarına yardımcı olmak için 24x7 tehdit gözetimi, saldırı önleme ve zamanında ve sorunsuz çözüm sağlamak için çalışmaktadır.

Biz iyi bir iş ortağıyız

Trend Micro, tümüyle kanal ortaklarının başarılı olmasına odaklanmıştır. Trend Micro™ PartnerPlus Programı, kanal ortaklarımızın yeni başarı düzeylerine ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Ortaklarımıza, işletmelerinde fark yaratmalarına, rekabetçi bir avantaj kazanmalarına ve bilgi güvenliği pazarındaki paylarını artırmalarına yardımcı olmak için destek, kaynak ve ödüller sunmaktayız.

Yeni PartnerPlus Programımız, ortaklarımızın müşteri tabanını genişletmeye ve gelirlerini artırmaya odaklanır. Aynı zamanda, yola Trend Micro ile devam eden ortaklarını artırılmış kar marjları ve primlerle ödüllendirir. Basitçe açıklamak gerekirse, PartnerPlus, kanal ortaklarının fırsatları en üst düzeye çıkarmalarına ve işletmelerini zirveye taşımalarına yardımcı olur.

VMware ile kurduğumuz benzersiz ortaklık sayesinde, ortaklarımıza bulut güvenliği ve sanallaştırma alanlarında ek iş fırsatları da sunuyoruz. Teknoloji ortaklığımız sadece sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar ve veri merkezleri için endüstrinin ilk ve tek aracısız kötü amaçlı yazılımlardan koruma çözümünün tasarlanması ile sonuçlanmamıştır, ayrıca satış çabalarımızda da birlikte hareket etmemizi sağlamıştır.

Şirketin dönüm noktaları

1988 Steve ve Jenny Chang ile Eva Chen Los Angeles, California'da Trend Micro'yu kurdu.
1990 Şirketin ilk ürünü olan PC-cillin™ (şimdiki adıyla Ev kullanıcıları için Trend Micro Security Software) satışa sunuldu.
1991 ServerProtect™ ürünü kurumsal BT pazarında satışa sunuldu.
1992 Şirket genişledi ve genel merkez Japonya'ya taşındı.
1996 Trend Micro Interscan™ VirusWall™ çözümünü kullanıma sundu ve kurumsal BT pazarındaki liderliğini sağlamlaştırdı.
1998 Japonya'da ilk halka arz – hisse senedi ilk arz fiyatını neredeyse ikiye katlayarak 8300 Yen'den açıldı.
2005 Eva Chen, Steve Chang'den sonra şirketin ikinci CEO'su oldu.
2008 Şirket 20. yılını kutladı ve içerik güvenliğine yönelik geleneksel yaklaşımı gereksiz hale getiren, Trend Micro Smart Protection Network altyapısını kullanıma sundu.
2009 Trend Micro Third Brigade şirketini satın alıp Deep Security çözümünü satışa sunarak fiziksel, sanal ve bulut güvenliğinde oyunun kurallarını değiştirdi.
2010 Trend Micro ve VMware sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar ve veri merkezi için ilk aracısız kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümünü tasarlamak için ortaklık kurdu; IDC Trend Micro'yu sunucu güvenliğinde dünya lideri seçti; Technavio Trend Micro'nun sanallaştırma güvenliği alanında lider olduğunu duyurdu.
2011 VMware Trend Micro'yu yılın Teknoloji İşbirliği ortağı seçti. IDC Trend Micro'nun sunucu güvenliğinde iki yıl üst üste dünya lideri seçti.
2012 Technavio Trend Micro'yu küresel bulut güvenliği pazarının 1 numaralı şirketi seçti. Trend Micro gelişmiş sürekli tehditleri ve hedefe yönelik saldırıları algılayan, analiz eden, uyarlayan ve tepki veren Network Defense çözümünü satışa sundu. IDC Trend Micro'yu 3 yıl art arda sunucu güvenliğinde lider seçti.
2013 Trend Micro 25. yıl dönümünü kutladı. Canalys Research Trend Micro'yu küçük işletmelere yönelik içerik güvenliğinde 1 numaralı şirket seçti.

Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun