Skip to content

Mobil güvenlik ve BT'nin mobil cihaz entegrasyonu

Mobil cihaz kullanımından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak doğru stratejiyi bulun

Tüketiciler olarak, yeni ortaya çıkan teknolojileri benimseme isteğimizin eşi benzeri görülmedi. Facebook'un 1 milyarın üzerinde kullanıcısı var ve bunların yarısından fazlası siteye erişmek için mobil cihazlarını kullanıyor. Sadece geçen yıl, 427 milyon akıllı telefon satıldı ve akıllı telefon satışları, Windows tabanlı bilgisayar satışlarını geride bıraktı. Kişisel yaşamlarımız güvenliğimizin de bizimle birlikte hareket etmesini gerektirecek şekilde, daha sosyal, mobil ve işbirliğine dayalı bir hale geldi. Mobil çözümler ailemiz, verilerinizi, cihazlarınızı ve gizliliğinizi korur.

 

Beklendiği gibi, kişisel yaşam tarzlarımız iş hayatındaki beklentilerimizi de değiştirmektedir. Çalışanlar olarak, evde sahip olduğumuz gibi bir özgürlüğe sahip olmak istiyoruz:

  • Bilgiye her zaman ve her yerde, hızlı ve kolay erişim
  • En sevdiğimiz web uygulamalarını ve kişisel mobil cihazları kullanmaya devam etme
  • Yavaş süreçler ve eski moda kurumsal sistemler tarafından engellenmeden, bilgileri meslektaşlarla özgürce paylaşma

 

Bu eğilim iş yerinde BT hizmetlerinin "mobil cihaz entegrasyonu" olarak bilinir ve tüketici dostu teknolojilerin iş yerinde yaygınlaşması olarak özetlenebilir.

 

Kullanıcılara kurumsal kaynaklara ve hizmetlere kolay erişim (kişisel cihazlardan, şirkete ait cihazlara kadar) olanağı sağlayan esnek bir çalışma alanını desteklemek, çalışanların daha verimli olmalarına yardımcı olabilir. Ancak, sayıları her geçen gün artan platformlara destek vermek daha zor ve pahalı bir iştir ve ciddi bir risk teşkil eder.

 

Kısa bir süre önce, Trend Micro adına yapılan bir ankette (PDF/İng.)“Kendi Cihazını Getir” programlarını kullanan organizasyonların neredeyse yarısının (%46,5), sonuçta bir veri/güvenlik ihlali ile karşılaştığını belirledik. Bununla birlikte, bir başka çalışmada (PDF/İng.) organizasyonların neredeyse %70'inin, KCG programının sonucunda, gelirlerini artırdıkları da saptanmıştır (Forrester Research).

 

Mobile Uygulama İtibarı teknolojisi, mobil cihaz yönetimi, mobil uygulama yönetimi ve bağlam bilincine sahip veri koruması gibi Trend Micro yenilikleri, şirketlerin kullanıcılarını ya da verilerini risk altına sokmadan, sağladığı verimlilik avantajları için KCG programlarını benimsemelerine yardımcı olabilir.

 

Bilgisayar sonrası dünyada, Complete End User Protection çözümümüz kapsamlı, uygun maliyetli ve organizasyonların endüstrilerine, ortamlarına ve benzersiz gereksinimlerine uygun düzeyde güvenliği dağıtmasını sağlayacak şekilde modülerdir.

 

Doğru güvenlik stratejisinin mobil cihaz entegrasyonunu benimsemenize ve iş fırsatlarını açığa çıkarmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun