Skip to content

Karşılaştırma Testleri

Elbette bir güvenlik çözümünün nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir ama ne kadar iyi çalıştığını bilmeniz daha da önemlidir. Gerçek dünya testlerinin zorluklarına maruz bırakıldığında, Trend Micro ürünleri sürekli bir şekilde rakiplerinden daha iyi performans göstermektedir. Aşağıda bazı tanınmış test laboratuvarlarından gelen son sonuçlar yer almaktadır.

Trend Micro™ Premium Security sıfır hatalı elemeyle kötü amaçlı yazılımların %100'ünü algılayarak tüketici güvenlik çözümlerinin test edildiği son Network World testinden en yüksek puanı almıştır.

 

“Testimizin galibi, birden fazla cihaz genelinde kapsamlı savunma oluşturan en iyi genel paketlerden birine sahip Trend Micro Premium Security çözümü olmuştur. Hiçbir hatalı eleme olmadan, saldırıların %100'ünü yakalamayı başaran iki paketten biridir. Ve kullanımı kolay bir arayüze, hızlı kurulum sürecine ve faydalı programlardan oluşan devasa bir bakım setine sahiptir.”

Kaynak: Network World (İng.)

AV-Test En İyi Koruma Ödülü 2014

“Trend Micro Internet Security çözümü KORUMA kategorisindeki test serisinde tüketiciler için en güvenli üründür.” - Maik Morgenstern, CTO AV-TEST GmbH

 

AV-Test.org (İng.) tüketici tabanlı güvenlik çözümlerinin yarıştığı, 2014'ün En İyi Koruması ödülünü Trend Micro™ Internet Security çözümüne verdi. Altı ayrı test döngüsünde 24 üreticiyi geride bıraktı ve hem sıfırıncı gün (gerçek dünya) kötü amaçlı yazılımlarına karşı, hem de yaygın kötü amaçlı yazılım örneklerine karşı koruma sağlayan en iyi çözüm seçildi. Aşağıda 2015 yılının 1. yarısındaki testlerinin sonuçları yer almaktadır. Internet Security toplamda altı testten oluşan sertifikasyon testinin üç turunda onay almayı başarmıştır.

AV-Test Onaylı Ev Kullanıcısı 2015-02   AV-Test Onaylı Ev Kullanıcısı 2015-04  AV-Test Onaylı Ev Kullanıcısı 2015-06

Trend Micro™ OfficeScan™ de 2015 yılında AV-Test tarafından gerçekleştirilen incelemelerde yer almakta ve sıra dışı derecede yüksek performanslar sergilemektedir. OfficeScan, 2015 yılında şu ana kadar yapılan üç testin tümünde onay almayı başardı.
 AV-Test işareti   AV-Test Onaylı Kurumsal 2015-02   AV-Test Onaylı Kurumsal 2015-04

Aşağıda Trend Micro OfficeScan'in 2015 yılında Koruma kategorisinde yapılan üç testte aldığı puanlar yer almaktadır.

Trend Micro, AV-Comparatives'in Kapsamlı Ürün Dinamik Gerçek Dünya Koruması Testi'nde diğer 20'den fazla güvenlik çözümü üreticisinin karşısında sürekli olarak birinci sırada yer almaktadır. Aşağıdaki sonuçlarda, 2015 yılı 1. yarısında yapılan tüm testlerin temeli olarak kullanılan Microsoft da dahil olmak üzere tüm üreticilerle karşılaştırıldığında Trend Micro Security'nin ortalamaları görülmektedir.

Kaynak: AV-Comparatives.org (İng.) (Not: Sonuçlara kullanıcıya bağımlı puanlar da dahildir)

Trend Micro mesajlaşma ve posta sunucusu güvenliği, sekiz kez art arda gerçekleştirilen Opus One'ın istenmeyen e-postadan koruma testlerinde aralarında Barracuda Networks, Cisco, McAfee, Microsoft, Proofpoint, Sophos ve Symantec'in de bulunduğu önde gelen yedi güvenlik üreticisini geride bırakarak birinci sıraya yerleşti (Şekil 1).

Opus One'ın kullandığı yöntem, tehditlere karşı manuel olarak analiz edilen, gerçek kurumsal posta akışlarına dayalıdır. Yapay posta akışlarına dayalı otomatik testlerde elde edilen sonuçların aksine, önemli gerçek dünya sonuçları sağlar.

Şekil 1: Trend Micro e-posta güvenliği her zamanki gibi endüstrinin en önde gelen çözümü

Şekil 2: Trend Micro, diğer 7 rakibini geride bırakarak en yüksek istenmeyen e-posta yakalama oranına sahiptir

Kaynak: Opus One (İng.)

Akıllı telefon, verimliliği ve eğlence faktörüyle değer verilen evrensel bir araç olmuştur, fakat aynı zamanda güvenlik sorunlarını beraberinde getirdiği de düşünülmüştür. Google'ın Android platformunu hedefleyen kötü amaçlı yazılımların sayısı, yalnızca bir yılda 1 milyonun üzerine çıkmıştır ve kötü amaçlı ve yüksek risk taşıyan Android uygulamalarının sayısının 2015'in sonlarına doğru en az 8 milyona ulaşması beklenmektedir.

AV-Test mobil güvenlik çözümlerini karşılaştırmış ve bu yıl şu ana kadar yapılan üç sertifika testinde Android için Trend Micro Mobile Security başarılı olmuş ve onay almayı başarmıştır. Kötü amaçlı Android yazılımlarına ve Potansiyel Olarak İstenmeyen Uygulamalara (PUA) karşı koruma sağlamada, teste giren tüm üreticiların ortalamasından daha yüksek bir puan elde etmiştir.

Aşağıda bu üç testin ortalama sonuçları yer almaktadır.

AV-Test Onaylı Mobil 2015-01   AV-Test Onaylı Mobil 2015-03   AV-Test Onaylı Mobil 2015-05

Kaynak: AVTest.org (İng.)

AV-Comparatives yıl boyunca mobil güvenlik testleri gerçekleştirir. Mart 2015'te en son yapılan testte, Trend Micro Mobile Security test edilen kötü amaçlı Android yazılımlarının %99,3'ünü algılamıştır.

Kaynak: AV-Comparatives.org (İng.)

Mart 2015'te PCSL, aralarında Trend Micro Mobile Security'nin de yer aldığı 22 mobil güvenlik çözümü üreticisının kıyaslandığı bir Android Kötü Amaçlı Yazılım algılama testi gerçekleştirdi. Trend Micro 5 yıldız almayı başaran üreticilardan biriydi:

Kaynak: www.pitci.com (İng.)

Siber suçluların geleneksel güvenlik çözümlerini atlatarak kurbanın ağına etkili bir şekilde sızabildiklerini kanıtladıkları günümüzde, veri ihlallerinin sayısı da endişe verici düzeylere çıktı. Kısa bir süre önce, NSS Labs her bir üreticinın çözümünün güvenlik konusundaki etkinliğini ve toplam sahip olma maliyetini (TCO) saptamak için bazı ihlal algılama sistemlerini gözden geçirmeye odaklanan yeni bir test geliştirdi.

Trend Micro Deep Discovery Inspector Model 1000, güvenlik konusundaki etkinliği için “Ortalamanın Üzerinde” ve Değerli (Korunan Cihaz Başına TCO - Mbps) değerlendirmeleri de dahil olmak üzere, “Önerilen” değerlendirilmesini almıştır. Bu da, Trend Micro'yu bu yeni alanda lider haline getirmektedir. Aşağıda genel Güvenlik Değer Haritasının sonuçlarını ve genel öneri tablosunu bulabilirsiniz.

Kaynak: NSS Labs (İng.)


Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun