Skip to content

Bulut Bilgi İşlem Güvenliği

“Bulut güvenliği teknolojileri ve hizmetlerinde Trend Micro açık ara lider.”

– Experton Group, Mayıs 2013

Tüketiciler ve aynı şekilde şirketler için, bulut bilgi işlem teknolojisi kullanımı kolay uygulamalar ve hizmetler sağlar ama kişisel bilgileriniz ve dosyalarınızın güvende olduğundan emin olmanız gerekir. Bulut bilgi işlem teknolojisinin sunduğu fırsatları olduğu kadar, oluşturduğu riskleri bilmeniz ve size ve şirketinize uygun hamleyi nasıl yapacağınızı anlamanız gerekir.

Sanal sunucular zaten fiziksel sunucuları geride bırakıyor ve Gartner birkaç yıl içinde, sunucu yüklerinin %71'inin sanallaştırılmış olacağı tahmininde bulunuyor. Doğru güvenlik stratejisini bulmak, sanallaştırma ve bulut bilgi işlem teknolojisinin şirketinize sunabileceği, aralarında aşağıdakilerin de bulunduğu, inanılmaz potansiyelden faydalanmanıza yardımcı olabilir:

  • Daha düşük sermaye ve işletim giderleri - kullanılan sunucu sayısını birleştirme ve VM'leri sadece şirketin ihtiyacı olduğunda açma
  • Artan kurumsal hız - yeni hizmetleri daha hızlı ve kolay sunma
  • Anında ölçeklendirilebilirlik - VM'leri gerektiği gibi açma ve kapama
  • Her zaman, her yerden erişim - ofiste, evde ya da mobil cihaz kullanan kullanıcılarınıza kurumsal hizmetler sunma


İdeal şartlarda, uygun güvenliğin tüm platformlarınızda (fiziksel, sanal ve bulut) otomatik olarak uygulanabilmesi için bir çözüm, önde gelen sanallaştırma tedarikçileri ve bulut sağlayıcılarının yönetilmesi ile entegre edilir.

TREND MICRO BULUT GÜVENLİĞİ PAZARINA ÖNCÜLÜK EDİYOR

Experton logo

Alman araştırma şirketi Experton Group, 2013 Bulut Satıcısı Karşılaştırması raporunda "Trend Micro'nun Deep Security ürünleriyle, rekabet için temel karşılaştırma ölçütü olarak kendini gösterdiğini" belirterek Trend Micro'yu bulut güvenliğinde 1 numara olarak seçti.

Raporu oku (PDF/İng.)Trend Micro buluta uzanan yolculuğuna beş yıldan daha uzun bir süre önce Smart Protection Network altyapısını geliştirerek başlamıştır. Daha eksiksiz istihbarat, daha hızlı tehdit algılama ve engelleme ve daha küçük model dosyası güncellemeleri sağlayarak Smart Protection Network bulut tabanlı korumanın ne kadar etkili olduğunu kanıtlamıştır. Günümüz tehditlerinin hacmine, çeşitliliğine ve hızına ayak uydurmak için büyük veri analizleri uygulayarak Smart Protection Network altyapısının kapasitesini artırmaya devam ediyoruz.

Buluttan güvenlik sağlarken, aynı zamanda bulut için güvenlik teknolojileri geliştirme sürecinde de etkin bir rol oynuyoruz. Sanallaştırma ve bulut bilgi işlem teknolojilerini erken benimseyen bir şirket olarak, tehditlere karşı korumayı yeni ortaya çıkan bulut ortamlarını da kapsayacak şekilde genişletmenin zorluklarını net bir şekilde gördük ve bu da, endüstrinin ve şirketin büyük değişimler geçirmesini sağlayan ürün yenilikleri ile sonuçlandı.

Bulut ve Veri Merkezi çözümümüz otomatik kapsamlı güvenlik özelliği sayesinde fiziksel, sanal ve bulut sunucularını olduğu kadar, sanal masaüstü bilgisayarları da korur.

Diğer satıcıların aksine, biz tek bir platform sayesinde, fiziksel, sanal ve bulut ortamlarınız genelinde uygun maliyetli bir şekilde ilke kontrolünü merkezileştirmenizi ve güvenliği takip etmenizi sağlıyoruz. Güvenlik ilkesi uygulamasını otomatikleştirmek için çözümümüz VMware vCenter ve vCloud ve Amazon Web Services ile entegre edilir ve departmanlar ya da diğer organizasyonlar için ayrılmış yönetimle genel kontrol ihtiyacı olan şirketler ve servis sağlayıcılar için çok kullanıcılı yönetimi kapsar.

Bulut güvenliği, sanallaştırma güvenliği ve sunucu güvenliğinde pazar lideri olarak çözümümüz, günümüz sanallaştırma ve bulut ortamları için optimize edilmiş, tek gerçek bulut güvenlik platformudur.


Sosyal Ortam

Bizimle iletişim kurun